اعطای مشوق مالیاتی به تولیدکننده در استان مرکزی با مانع مواجه است
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: تولید کنندگان در استان مرکزی نمی توانند از مشوق های مالیاتی ماده ۱۳۲ بهره مند شوند و در این زمینه موانعی وجود دارد.
ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی در استان مرکزی
استاندار مرکزی تاکید کرد؛
استاندار مرکزی گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی در استان مرکزی بیشتر استفاده کرد زیرا تحقق توسعه همه‌جانبه کشور در بهره‌گیری از این پتانسیل است.
ارتقای رتبه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان مرکزی در ۲سال اخیر
رئیس اتاق بازرگانی اراک خبر داد؛
رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: طی دو سال گذشته شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی از رده ۲۳ به رده ۵ شورای گفت و گوی کشور ارتقا پیدا کرده است.
معافیت های مالیاتی ماده ۱۳۲ از اساس نیاز به بررسی و اصلاح دارد
معاون امور مالیاتی استان مرکزی:
اراک-معاون اداره کل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: معافیت های مالیاتی ماده ۱۳۲ از اساس نیاز به اصلاح دارد و در همین راستا معافیت خدمات عمرانی شرکت های صنعتی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.
حفظ وحدت در استان مرکزی مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد
استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: حفظ وحدت در استان مرکزی باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد و نباید اجازه دهیم به خاطر برخی، این اتحاد نقض شود.
ضرورت تداوم برگزاری اجلاسیه های مرتبط با شهدا به منظور فرهنگ سازی
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد؛
دستگاه های استان مرکزی با ستاد انتخابات و فرمانداران همکاری کنند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: انتظار داریم تمام دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی استان مرکزی با ستاد انتخابات و فرمانداران همکاری لازم را داشته باشند.
برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال پایدار در خمین مدنظر قرار گیرد
استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: با ایجاد پنج هزار فرصت شغلی در شهرستان خمین ظرف دو سال آینده بحران اشتغال این شهرستان برطرف می شود بنابراین برنامه ریزی برای اشتغال پایدار در خمین مدنظر قرار گیرد.
طرح توسعه ناحیه صنعتی خمین بلاتکلیف است/لزوم حل مشکل برق وآبرسانی
فرماندار خمین عنوان کرد؛
فرماندار شهرستان خمین گفت: طرح توسعه ناحیه صنعتی شهید سعیدی خمین که یک سال پیش در کارگروه زیربنایی استان مصوب شده بلاتکلیف است و همچنین تامین آب و برق این محدوده باید مدنظر قرار گیرد.
کشت گلخانه‌ای در مجتمع گل وگیاه خمین با توجه به نبود آب متوقف شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به استمرار مشکل تأمین آب در مجتمع تولید گل و گیاه خمین، باید سیستم کشت گلخانه‌ای را در آن متوقف کرد.