تغییرات آب و هوایی و شهرنشینی عامل مهم انتقال بیماری‌های واگیردار
 رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تغییرات آب و هوایی و شهرنشینی را مهم‌ترین عوامل شیوع بیماری‌های واگیردار دانست و گفت: همیشه پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.
شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در گیلان تشکیل شد
رئیس کل دادگستری گیلان:
رئیس کل دادگستری گیلان گفت: شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به جرائم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دادگستری استان گیلان تشکیل شد.
افزایش ۱.۵ برابری ذخیره آب سد آیت الله بهجت شهر بیجار
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان:
 مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به ۶۶ میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد آیت الله بهجت شهر بیجار، گفت: این میزان در مقایسه با سال گذشته ۱.۵ برابر افزایش یافته است.
حمایت از جنگل‌ها با توسعه زراعت چوب در گیلان
استاندار گیلان تأکید کرد:
استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت این استان در زمینه زراعت چوب و نیاز کارخانجات، گفت: توسعه زراعت چوب علاوه بر تأمین نیاز داخلی از تخریب جنگل‌ها نیز جلوگیری می کند.
لزوم توسعه‌ همکاری‌های اقتصادی و تجاری روسیه و ترکیه با گیلان
در پیام‌هایی خطاب به استاندار گیلان مطرح شد:
سرپرست استانداری آستراخان، سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت و سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز در پیام‌هایی جداگانه خواستار توسعه روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی با استان گیلان شدند.
صنوبرکاری در ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان/ فعالیت ۳ نهالستان
مدیرکل منابع طبیعی گیلان:
مدیرکل منابع طبیعی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی این استان صنوبرکاری انجام می شود، گفت: سه نهالستان نیز به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند.
فعالیت ۱۳هزار نفر در حوزه فرشبافی گیلان/پرداخت تسهیلات ۳۲میلیاردی
رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان خبر داد:
 رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه ۱۳ هزار نفر در حوزه فرش‌بافی در این استان فعالیت می کنند، گفت: سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
افزایش ۲۰ درصدی تولید برگ سبز چای/۴۷ هزار تن برداشت شد
رئیس سازمان چای کشور:
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تولید برگ سبز چای نسبت به سال گذشته، گفت: ۴۷ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان از باغات چای شمال کشور برداشت شد.
روابط عمومی‌ باید پل ارتباطی میان مسئولان و رسانه‌ باشد
فرماندار انزلی:
فرماندار انزلی با اشاره به اینکه روابط عمومی باید پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و رسانه‌ها باشد، گفت: متاسفانه هنوز مسئولان با جایگاه اصلی روابط عمومی آشنا نیستند.
استاندار گیلان: افزایش ۱۰ تا ۱۶ درصدی قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای
رشت- استاندار گیلان با بیان اینکه اصلاح در میزان نرخ خرید برگ سبز چای بیشتر بر روی برگ سبز درجه دو انجام می‌شود، گفت: قیمت خرید تضمینی بین ۱۰ تا ۱۶ درصد افزایش می یابد.