پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای برای تجدید قوای جامعه/ دولت پشتیبانی کند
مدیرعامل خانه تئاتر معتقد است دولت باید از ظرفیت اهالی فرهنگ و هنر برای روحیه بخشی و تجدید قوای جامعه و مخصوصا کادر پزشکی استفاده کند و به حمایت از هنرمندان در این روزهای سخت بیندیشد.
لطمه ۷۰۰ میلیارد تومانی به صنعت نشر در سال ۹۸/ کرونا تیر آخر را زد!
کم شدن درآمد کتابفروشان و ناشران که با شیوع کرونا شدت گرفته و مشکلاتی که دامن اقتصاد نشر را رها نمی‌کند،‌ جهانِ کتاب را تیره و تار کرده است و حالا با تأخیر یا لغو نمایشگاه کتاب به دلیل شیوع کرونا، صنعت نشر آخرین ضربه کاری را دریافت خواهد کرد.
بررسی میزان ضرر و زیان پروژه‌های در دست ساخت/ ساخت فیلم در دل خطر کرونا؛ واسه پوله!
در روزهای گذشته بحث پروژه‌های در دست ساخت که در این روزهای شیوع ابتلا به کرونا فیلمبرداری خود را متوقف نکرده‌اند به بحث روز محافل و رسانه‌های سینمایی تبدیل شده است.
«عصر جدید۲» چه تغییراتی دارد؟/ شرایط ضبط برنامه در چالش «کرونا»
فصل دوم مسابقه «عصر جدید» در حالی روانه آنتن شده که همزمانی تولید آن با چالش فراگیری ویروس «کرونا»، منجر به ضبط دو قسمت از برنامه بدون حضور تماشاگر شده است.
حاشیه‌های نهمین روز| از نمایشِ جنایت صدام تا پارادوکسِ مغز استخوان/ گمانه‌زنی‌های هنرمندان برای سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر
دوزیست تلخِ تلخ نبود؛ مغز استخوان هم پارادوکسی داشت و هم تلخ اما نمایش جنایت‌های سردشت، اوج مظلومیت را به رخ کشید؛ از طرفی ساعت‌ها به انتخاب بهترین‌های جشنواره فجر نزدیک می‌شوند، چه کسانی صاحبان این جوایزنند؟
وزیر آموزش و پرورش:
تغییرات کتاب‌های درسی در دستور کار است/ آخرین وضعیت جذب نیروهای حق التدریسی
وزیر آموزش وپرورش گفت: تولید کتب درسی فرآیند و پیچیدگی‌های خاصی دارد که این پیچیدگی‌ها فرآیند تولید را کند می‌کند اما تمام احکام و دستورهای ارائه شده برای تغییرات درکتب درسی در دستورکار است.
حاشیه و متن سومین روز جشنواره فیلم فجر/ از خواب مسعود فراستی هنگام نمایش فیلم «آبادان یازده ۶۰» تا رفت و آمد به پردیس ملت با اعمال شاقه
در هنگام نمایش فیلم «آبادان یازده ۶۰» مسعود فراستی، منتقد برنامه «هفت» در ردیف عوامل فیلم نشست و وسط فیلم با صدای خروپفش لحظاتی برای اطرافیان ایجاد مزاحمت کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تنوع و گستردگی اقوام یک فرصت و ظرفیت بزرگ برای پیشرفت و آبادانی کشور محسوب می‌شود، گفت: از هرگونه سلیقه‌گرایی در عرصه فرهنگ پرهیز کردیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تنوع و گستردگی اقوام یک فرصت و ظرفیت بزرگ برای پیشرفت و آبادانی کشور محسوب می‌شود، گفت: از هرگونه سلیقه‌گرایی در عرصه فرهنگ پرهیز کردیم
پیگیری مهر از سرانجام یک فیلم/
سکوت سازمان سینمایی یک ساله شد/ انتظامی و چالش «شفاف‌سازی گزینشی»
از هفته آینده و با آغاز سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، در حالی بلاتکلیفی فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» یک ساله می‌شود که حسین انتظامی همچنان پاسخگوی ابهامات در این زمینه نیست.
اسامی فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ فجر ۳۸ اعلام شد
با اعلام نامزدهای بخش اصلی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ آماده پرواز می‌شود.