رکب بانک مرکزی به سفته‌بازان ارز/ محدودیت جدید تراکنش‌ بین بانکی بساط دلالان را جمع کرد
قیمت دلار بعد از بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر محدودیت جدید تراکنش‌های بین بانکی رو به کاهش است و اجرای این بخشنامه و محدودیت سیستمی انجام نقل و انتقالات، تحرک دلالان را متوقف کرده است.
اینترنت ملی؛ بزرگ‌ترین غلط رایج این روزها/ طرح شبکه ملی و  کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت
شبکه ملی اطلاعات بنا به تعاریفی که برایش ذکر شده، شبکه‌ ملی متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، حفاظت‌شده نسبت به اینترنت و با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی است و عبارت «اینترنت ملی» که جایگزین آن شده، تعبیری است که این روزها به‌اشتباه از آن استفاده می‌شود.
ابهام‌های بی‌پاسخ یک تصمیم معدنی وزارت صمت/ پای رانت در میان است؟
درحالیکه هنوز حسابرسی روشنی از سرنوشت کاتد‌های عرضه شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی در بورس کالا انجام نشده، افزایش تعرفه ۲۵ درصدی بر صادرات کاتد ابهام‌ها درباره منطق تصمیم‌گیری وزارت صمت را بیشتر کرده است.
رشد ۱۰۰ درصدی درآمد هدفمندی از فروش صادراتی بنزین و گازوئیل در لایحه بودجه ۹۹/ درامد جدید 26 هزار میلیاردی از فروش خوراک پتروشیمی ها + جدول
جزییات منابع ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ نشان می‌دهد، یک رشد ۱۰۰ درصدی برای دریافتی‌های هدفمندی یارانه‌ها از فروش صادراتی بنزین و گازوئیل پیش بینی شده است.
بودجه سال آینده ۳۶۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد/ کاهش وابستگی به نفت در بودجه سال آینده منفعلانه است
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ بهتر از لایحه بودجه سال ۹۹ است گفت: کسری بودجه عملیاتی سال ۹۹، ۲۶۰ هزار میلیارد تومان است و با احتساب هزینه‌ها به رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
درامد ۲۶ هزار میلیاردی از فروش خوراک به واحدهای پتروشیمی/ لایحه بودجه ۹۹ بر خلاف سنوات قبل
در حالی در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۹ بر خلاف سنوات قبل درآمد ۲۶ هزار میلیاردی از محل فروش میعانات گازی به پتروشیمی ها لحاظ شده که پیشنهاد شده در صورت تصویب مجلس ۱۴.۵ درصد این درآمد به شرکت نفت برسد.
راه‌اندازی سامانه اعلام فساد طی روز‌های آینده/ مردم فساد اداری را گزارش کنند
وزیر اقتصاد از اجرایی شدن سامانه اعلام فساد توسط مردم در روز‌های آینده خبر داد و گفت: وزارت اقتصاد متولی راه اندازی این سامانه است که با راه اندازی آن در روز‌های آینده، مردم می‌توانند وقوع هر گونه فسادی را به این سامانه گزارش کنند.
عوارض آزادراهی پیمایشی شد/ رانندگان به اندازه‌ای که از آزادراه‌ها استفاده می‌کنند باید عوارض پرداخت کنند+ جزئیات
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: طرح پیمایشی شدن عوارض آزادراهی باید در راستای عدالت اجتماعی اجرایی شود؛ بنابراین در سال جاری چهار آزادراه‌ دولتی که طرح عوارض الکترونیکی در آن‌ها اجرایی شده، پیمایشی خواهد شد.
بی سابقه ترین آینده فروشی توسط دولت با فروش ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق در سال ۹۹/ احتمال شکست در فروش اوراق
یک کارشناس اقتصادی، با اشاره به پیشنهاد فروش ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی توسط دولت در سال ۱۳۹۹ گفت: اگر دولت موفق به فروش این اوراق شود در واقع موفق به بی سابقه ترین آینده فروشی در اقتصاد ایران شده است.
ثبت ۶ ‌میلیون درخواست برای دریافت یارانه معیشتی / ‌۲.۷ میلیون خانوار جامانده ‌پایش می‌شوند‌
معاون وزیر تعاون گفت: ۶ میلیون درخواست خانوارهایی که از یارانه معیشتی برخوردار نشدند در سامانه ثبت شده و در مرحله بعدی ۲.۷ میلیون خانوار جامانده برای دریافت یارانه نقدی پایش می‌شوند.