کد خبر: ۹۹۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
نایب‌رئیس شورای شهر تهران گفت: سپاه پاسداران در بین مردم ما ایجاد وحشت نمی‌کند و در بحران‌هایی همچون سیل، زلزله و کرونا خود را فدای مردم می‌کنند تا سلامت را به مردم هدیه دهند؛ گروه‌های تروریستی همواره مقابل مردم هستند اما سپاه در خدمت مردم است.
سپاه در

به گزارش آرانیوز ، پرویز سروری در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شاهد یکی از عجیب‌ترین تصمیمات در جهان هستیم، اظهار کرد: امروز اتحادیه اروپا بر خلاف منشور سازمان ملل متحد نیز عمل نکرد و سپاه را گروهی تروریستی قلمداد کرد.

وی با بیان اینکه دیدیم کسانی که نظام نابرابر را خلق کردند، بدون اجازه منشور سازمان ملل در عراق یک میلیون نفر را از بین بردند، یادآور شد: قدرتمندان احساس می‌کردند باید بر دنیا حکومت کنند. قدرت نظام جمهوری اسلامی از نوع قدرت آنها نبود و تلاش داشت این قدرت را به مردم منتقل کند.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران افزود: چرا امروز سپاه مورد تهدید قرار می‌گیرد؟ دلیل آن این است که توانست قدرت را به مردم منتقل کند و در برابر قدرت نظامی پنج کشور، مدل قدرت بازدارندگی را خلق کند و طبیعی است که هیچ کشوری در برابر آنها پاسخگو نبود اما سپاه کوچکترین گروه‌ها را در برابر قدرت بزرگ آنها به پیروزی رساند.

سروری با بیان اینکه حزب‌الله لبنان در برابر ارتش رژیم صهیونیستی به پیروزی رسید، تصریح کرد: انصارالله در برابر قدرت پوشالی عربستان سعودی ایستاد و این کشور را ناچار به عقب‌نشینی کرد و حشدالشعبی در برابر قدرت دنیای آن روز ایستاد و این نشان داد که تولید قدرت در مردم چه اثری دارد.

وی با تأکید بر اینکه ناتوی مقاومت در منطقه شکل گرفت، یادآور شد: این نیروها به گونه ای عمل کردند که قدرت‌ها ناچار به عقب‌نشینی شدند. قدرت بازدارندگی توانست دولت شیعه را زیر چتر قدرت نظامی آمریکا به قدرت برساند.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه چنین اقداماتی دشمن را منفعل کرده است، گفت: مراکز معتبر نظرسنجی در دنیا ارتش‌هایی که این پیش‌نویس مفتضحانه را تهیه کردند به نظرسنجی بگذارند تا مردم بگویند که کدام گروه‌ها تروریستی و کدام محبوب مردم هستند.

سروری همچنین خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در بین مردم ما ایجاد وحشت نمی‌کند و در بحران‌هایی همچون سیل، زلزله و کرونا خود را فدای مردم می‌کنند تا سلامت را به مردم هدیه دهند؛ گروه‌های تروریستی همواره مقابل مردم هستند اما سپاه در خدمت مردم است.

وی با بیان اینکه قدرت باید در خدمت مردم باشد، اظهار کرد: بر اساس نظرسنجی‌ها 77 درصد از مردم سردار سلیمانی را بسیار دوست دارند و 13 درصد از افرادی که با هیچ چیزی در جمهوری اسلامی موافق نیستند، علاقمند به سردار سلیمانی هستند.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه سپاه از مسیحی‌های عراق حمایت کرد، یادآور شد: تا کجا قرار است اتحادیه اروپا از آمریکا حمایت کند؛ امروز مردم را به چوب‌سوزی و زغال‌سوزی رساندید و فشاری که بر اثر تورم بر مردم اروپا وارد می‌شود ناشی از پیروی از آمریکا است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تمام ارتش‌هایی که زیر این پیش‌نویس را امضا کنند، تروریستی خواهد خواند، گفت: آن زمان پارلمان باید بداند که در تیررس سپاه قرار دارد؛ ما بزرگ شما را زده ایم و باید بدانید که هیچ عددی در برابر سپاه پاسداران نیستید.

سروری همچنین تصریح کرد: سپاه به ما آموزش داده که لباس سپاه لباس نوکری، خدمت و کمک و مساعدت به تمام محرومین و مستضعفین است و در عین حال لباس اقتدار و عزت ایران است.

وی با بیان اینکه سپاه صلابت خود را به دشمن و مهر و محبت خود را حتی به کسانی که به سپاه جسارت کردند، با گذشت و صبر نشان داد، گفت: این را به کشورهای منطقه می‌گویم که باید بدانند اگر چنین پیش‌نویسی به تایید پارلمان برسد، در هر نقطه‌ای که محل اجتماع آنها باشد مورد تهدید سپاه خواهد بود. باید بدانند که این آتش دامان آنها را خواهد گرفت.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه هر اقدامی علیه سپاه اقدام علیه تمامیت ایران و مردم خواهد بود، تأکید کرد: حملاتی که امروز به شورا می‌شود از همین جنس است چون شورا ریل‌گذاری می‌کند که به کارآمدی نظام منجر شود، البته اعلام کردیم که هرجایی امر خلاف قانون صورت بگیرد برخورد خواهیم کرد. وقتی نماینده ما متوجه شد فعالیت مسئول دفتر خود خلاف قانون تعارض منابع است، استعفای او را تقدیم کرد.

وی افزود: کشتی به گل نشسته مدیریت شهری با تلاش شورا و شهرداری انقلابی از گل بیرون آمده است.

سروری همچنین به حملات اخیر به شورای شهر تهران اظهار کرد: دلیل این حملات این است که شورای انقلابی در ریلی که پیش‌بینی کرده حرکت می‌کند تا بتواند یک شورای انقلابی و کارآمد را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: البته ما تاکید داریم هر جا که تخلف و امر خلاف از قانون انجام می‌شود، برخورد شود.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران همچنین به استعفای مسئول دفتر یکی از اعضای شورای شهر تهران به دلیل برخلاف بودن مصوبه تعرض منافع اشاره کرد و گفت: این عضو شورای شهر تهران زمانی که متوجه شد این استخدام برخلاف مصوبه تعارض منافع بوده است نخستین فردی بود که استعفای مسئول دفتر خود را پذیرفت.

سروری خاطرنشان کرد: در شورای انقلابی عزم خود را برای کارآمدی و مدیریت شهری انقلابی جزم کرده‌ایم.

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار