کد خبر: ۹۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
محمدحسین نوش آبادی گفت: موضوع تجاوز پدر به دختر در داستان فیلم وجود دارد که این مورد باید اصلاح شود.

وزارت ارشاد: موضوع تجاوز پدر به دختر در فیلم سینمایی «خانه دختر» وجود دارد

به گزارش آرانیوز، محمدحسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در گفت و گو با میزان درباره توقیف فیلم سینمایی خانه دختر گفت: فیلم سینمایی خانه دختر در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد برخی از سکانس های این فیلم با یکسری انتقادات همراه بود، نکات منفی را مطرح می کرد که باعث شد این فیلم در ارتباط با اکران با ملاحظه کارش دنبال شود مسئولان سینمایی اعلام کرده بودند که با این فیلم با اعمال اصلاحات می تواند اکران شود.
 
وی افزود: نظر وزیر ارشاد هم این بود که تا زمانی که برخی سکانس ها اصلاح نشود اجازه اکران به آن داده نشود البته باید بگویم اصلاحاتی که روی فیلم انجام شد نظر مثبت وزیر را تامین نکرد.
 
نوش آبادی تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که وزیر ارشاد به حوزه فیلم و سینما می دهد با کسی تعارف ندارد و به فیلم های حاشیه ساز در جامعه عنایت ویژه ای دارد، جنتی بارها گفته است مبانی اسلامی و اخلاقی خودمان را به خاطر برخی سکانس ها نباید زیر سوال ببریم ما اعتقاد داریم سینما باید باعث اعتلای فرهنگی اسلامی و ایرانی ما شود و تولیدات سینمایی باید در راستای ترویج ارزش های ما باشد.
 
وی ادامه داد: اینکه برخی ناهنجاری ها را در سطح جامعه می بینیم و  آن را به تمام خانواده های ایرانی که پاکترین خانواده ها هستند تعمیم می دهیم کار درستی نیست و نباید سوژه اصلی آثار ما قرار بگیرد چنین مسائلی به ندرت در جامعه ما وجود دارد و نباید حول محور اساسی فیلم هایمان باشد، آثار ما نباید به گونه ای باشد که دیگران احساس کنند فضای خانواده  ایرانی ناپاک است.
 
سخنگوی وزارت ارشاد عنوان کرد: من و جنتی فیلم را دیده ایم و با وجود اینکه این فیلم چندین بار مورد اصلاح قرار گرفته هنوز نتوانسته نظر جنتی را جلب کند.
 
وی ادامه داد: موضوع تجاوز پدر به دختر در داستان فیلم وجود دارد که این مورد باید اصلاح شود این موضوع نباید این شبهه را بوجود بیاورد چنین مسائلی در جامعه ما به وفور یافت می شود.
 
نوش آبادی اظهار کرد: اصلاحات باید به طور کامل انجام شود تا به این فیلم اجازه اکران داده شود محتوی برخی از سکانس های این فیلم ممکن است تعرض و توهین به خانواده های اصیل ایرانی باشد ما نباید خانواده های ایرانی را با خانواده از هم پاشیده دنیای غرب مقایسه کنیم پس به همین دلیل باید اصلاحات این فیلم به طور کامل انجام شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار