کد خبر: ۹۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
همزمان با تاکید برخی مقام های روس برای فیلترینگ سامانه پیام رسان تلگرام به دلیل استفاده داعش و دیگر گروه های تروریستی افراطی برای عضوگیری و حذب کمک های مالی، سخنگوی رییس جمهوری روسیه تاکید کرد: سامانه تلگرام نواقصی دارد که باید ساماندهی و مشکلات آن برطرف شود.

دردسرهای داعش برای تلگرام به کرملین کشیده شد

به گزارش آرانیوز، «دیمیتری پسکوف» امروز( سه شنبه) به خبرنگاران گفت: ساماندهی و تنظیم فعالیت سامانه تلگرام مطرح است، زیرا انجام این اقدامات برای تامین امنیت جامعه اهمیت دارد.
سخنگوی رییس جمهوری روسیه افزود: فیلترینگ سامانه پیام رسانی تلگرام در دستور کار قرار ندارد و این سامانه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
پسکوف همچنین یادآوری کرد که بسیاری از مقام های روس از سامانه تلگرام استفاده می کنند.
«آلکساندر آگییف» معاون کمیسیون امور قوانین دومای روسیه درنامه ای به «آلکساندر بورتنیکوف» رییس سازمان امنیت فدرال این کشور خواستار اقدام فوری درباره سامانه پیام رسان تلگرام شده است.
آگییف تاکید کرده است که تروریست های داعشی از طریق تلگرام اقدامات خود را هماهنگ می کنند.
به گفته معاون کمیسیون امور قوانین دومای روسیه، اعضای داعش فعالانه از تلگرام برای انتشار ایده های افراط گرایانه و عملی کردن اهداف این گروه تروریستی استفاده کرده و تصاویر و فیلم های ویدیوئی مربوط به فعالیت های خود را منتشر می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حالی که برخی شبکه های اجتماعی دیگر با ایده ها و فیلم های افراط گرایان و تروریست ها مقابله می کنند، تلگرام تاکنون از قبول درخواست های کاربران برای پیوستن به اقدامات نرم افزاری ضد تروریستی خودداری کرده است.
بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، بیش از 9 هزار نفر از اعضای داعش از سامانه پیام رسانی تلگرام استفاده می کنند.
این سامانه به تازگی اعلام کرد که 78 کانال به 12 زبان را که با گروه تروریستی داعش ارتباط داشت وایده های افراط گرایی و تروریستی را ترویج می کردند، مسدود کرده است.
در گزارش تلگرام آمده است: تمام شکایات کاربران در پایگاه اینترنتی ویژه ای به نام abuse@telegram.org به دقت بررسی می شود و تدابیر متناسب برای مسدود کردن کانال های متخلف اجرا می شود.
سامانه تلگرام همچنین امکان اطلاع رسانی درباره اطلاعات غیرقابل قبول را برای کاربران فراهم کرده است.
این سامانه سال 2013 توسط یک سرمایه دار روسی به نام «پاول دوروف» تاسیس و راه اندازی شد که اکنون در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار