کد خبر: ۹۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۱
وزیر کار از توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایرانی میان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی در فاز نخست خبر داد و گفت: رئیس جمهور دستور داده عقب ماندگی دستمزد در طول برنامه ششم جبران شود.

توزیع کارت اعتباری خرید میان بازنشستگان

به گزارش آرانیوز، علی ربیعی گفت: کارت اعتباری رفاه اجتماعی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در روزهای آینده ابتدا به صورت آزمایشی در دو استان توزیع و سپس در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه کارت خرید برای زوج‌های جوان از طریق بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این زمینه فراخوان برای ثبت نام داده می‌شود و این کارت‌ها قابل استفاده برای خرید کالاهای ضروری است.

وی افزود: در مرحله بعدی توزیع کارت میان بازنشستگان صندوق بازنشستگی انجام خواهد شد. به گفته ربیعی، این کارت‌ها یکبار مصرف نبوده و پس از هر خرید دوباره شارژ می‌شوند. بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ همچون سپه، رفاه، شهروند و فرهنگیان کالای خود را خریداری کنند.

ربیعی تصریح کرد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در مرحله اول به دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی ارائه می‌شود  و بر اساس این طرح، افراد می‌توانند به فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی ها مراجعه کنند.

وزیر کار ادامه داد: میزان اعتبار کارت هر فرد یک سوم حقوق ضرب در ۱۲ است؛ برای مثال اگر کسی یک و نیم میلیون تومان مستمری می‌گیرد، کارت اعتبار این فرد تا ۶ میلیون اعتبار دارد. اگر کالاهای خریداری شده کالاهای مصرفی بی دوام باشند، مثل پوشاک و مواد خوراکی، دو ماهه مبلغ اعتبار کسر و سودی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد اما اگر کالاهای خریداری شده لوازم خانگی باشد، ۱۲ ماهه مبلغ اعتبار با سود ۱۲ درصد کسر می‌شود.

وی ادامه داد: کار ثبت نام دریافت کارت اعتباری از چند شهرستان آغاز و در سراسر کشور اجرایی می شود و در فاز دوم این طرح، بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور مشمول طرح می شوند.

وزیر تعاون همچنین در ادامه صندوق بازنشستگی کشوری را صندوق فرهیختگی ایرانیان بیان کرد و گفت: این صندوق ارزش‌های نسلی را در خود جای داده است.

ربیعی افزود: در سال‌های اخیر تورم فاصله زیادی با دستمزد ایجاد کرده و به همین دلیل معیشت بازنشستگان را با دشواری مواجه کرده است، ضمن اینکه رئیس جمهور تاکید کرده در طول اجرای برنامه ششم باید عقب افتادگی دستمزدها جبران شود، همچنین دولت تدبیر و امید درصدد است که وضعیت صندوق بازنشستگی را بهتر کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها