کد خبر: ۹۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
وزیر امورخارجه درباره مصوبه تبعیض آمیز سنای آمریکا برای اتباع اروپایی گفت: این مصوبه قبل از هر چیز ضد استقلال اروپاست و روح مصوبه ، این رویکرد را تجویز می کند که هر کسی با تروریست هاست، مصونیت دارد.

ظریف: مصوبه مجلس سنای آمریکا، ضد استقلال اروپاست

به گزارش آرانیوز، محمدجواد ظریف امروز -دوشنبه- در دیدار ژرار لارشه رئیس مجلس سنای فرانسه با بیان این مطلب گفت: اروپائیان باید در این میان ، اراده مستقل خود را نسبت به این رویکرهای تبعیض آمیز ابراز دارند.
وزیر امور خارجه با اشاره به آثار جدیدی که سفر دکتر روحانی رییس جمهوری در مناسبات دو کشور در پرتو پسا برجام برجای خواهد گذارد گفت: مناسبات دو کشور متناسب با منافع دو کشور می بایست در عرصه های صنایع حمل و نقل، انرژی ، فن آوری ، محیط زیست و بسیاری حوزه های دیگر متحول شده و گام های بلندی را در جهت منافع دو ملت بردارد.
ظریف در خصوص خطرات افراط گرایی در منطقه گفت: مشکل افراط گرایی و مخاطرات ناشی از گروه های تکفیری امروز تهدید مشترک ایران و فرانسه و تمامی جهان شده است. حضور روزافزون داعش در افغانستان ،لیبی و انجام اقدامات جنایتکارانه آنان در سوریه، عراق، یمن که آثار ملموس آن در پاریس و سن برنادنیو مشاهده می شود همگی از یک منبع فکری الهام می گیرند.
وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حل مشکلات سوریه ،یمن، اظهار داشت: راه حل بحران ها، فقط راه حل سیاسی است و اتخاذ راهبرد مشترک تمامی کشورها که تنها نقش کمک کننده و تسهیل کننده در حل بحران داشته باشند و نه نقش تصمیم گیرنده، می توانند راه گشا باشند وچنانچه تمامی کشور ها با احترام به اراده مردم سوریه و یمن مبادرت ورزند، راه حل ساده و دست یافتنی است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار