کد خبر: ۹۷۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
مدیرکل هواشناسی استان فارس از نفوذ سامانه بارشی به استان از اواخر امشب خبر داد و در خصوص بارش برف در ارتفاعات شمالی استان هشدار داد.
هشدار سازمان هواشناسی فارس در خصوص بارش برف در ارتفاعات شمالی استان

مسعود حقیقت در گفت‌وگو با آرانيوز در شیراز، با اشاره به اطلاعیه سطح نارنجی، اظهار داشت: سامانه بارشی از امشب از سمت شمال غربی وارد استان خواهد شد که رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات شمالی استان را در پی خواهد داشت.

وی از تشدید فعالیت سامانه بارشی به مدت چهار روز در استان خبر داد و افزود: این سامانه بارشی برای دوشنبه 14 آذرماه در نیمه شمالی و بخش‌هایی از مرکز استان فعال است.

مدیرکل هواشناسی استان فارس بیان کرد: همچنین سه شنبه و چهارشنبه 15 و 16 آذرماه نیز این سامانه بارشی با شدت بیشتر در نیمه شمالی و مناطق مرکزی و به صورت پراکنده در برخی نقاط جنوبی ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه اثر مخاطره همچون لغزندگی جاده‌ها به ویژه در نواحی کوهستانی، آبگرفتگی محدود در معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها نیز وجود دارد و به همشهریان توصیه کرد: احتیاط در تردد به دلیل لغزندگی جاده ها، پرهیز از سفر‌های برون شهری، عدم تردد و یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و اطراف مسیل‌ها، پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و آب راه‌ها و عدم پارک خودرو زیر درختان فرسوده را مدنظر داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی فارس ادامه داد: بعد از عبور این سامانه بارشی در آخر هفته، اوایل هفته آینده نیز سامانه بارشی جدید دیگری استان فارس را در بر خواهد گرفت.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها