کد خبر: ۹۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد؛
سمنان- نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از فردا شاهد ورود سامانه کم فشار بارشی به استان سمنان خواهیم بود، سامانه‌ای که سرمای شدید را با خود به همراه می‌آورد.

سرما به استان سمنان هجوم  آورد/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا

به گزارش آرانيوز  نقشه‌های هواشناسی و اعلام‌های کارشناسان هواشناسی استان سمنان خبر از ورود سامانه کم فشار بارشی به اقصی نقاط استان سمنان می‌دهند. سامانه‌ای که هشدار سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی را به همراه دارد.

پیش بینی وضعیت جوی برای مرکز استان سمنان همزمان با روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد است اما این آرامش قبل از طوفان بوده و از امشب به مرور بر میزان ابرها افزوده می‌شود همچنین شاهد کاهش شدید دمای هوا نیز در سمنان خواهیم بود.

سامانه بارشی جدید که از امروز وارد استان سمنان هوا را (به صورت میانگین) تا ده درجه سردتر می‌کند به نحوی که بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان که روز گذشته ۱۹ و ۱۱ درجه بالای صفر بود همزمان با روز جمعه به ۱۱ و سه درجه بالای صفر کاهش پیدا خواهد کرد.

ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تائید خبر ورود سامانه کم فشار و برودتی به استان از امروز، گفت: فعالیت این سامانه کم فشار تا اواخر وقت جمعه ادامه پیدا خواهد کرد.

مصطفوی با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی و نفوذ هوای سرد بارش باران، برف و مه‌آلودگی را به دنبال خواهد داشت، ابراز کرد: بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق مرتفع استان سمنان به صورت برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه رانندگان برای تردد در محورهای کوهستانی استان سمنان طی امروز و فردا، حتماً تجهیزات مرتبط با فصل سرما را همراه داشته باشند، بیان کرد: مردم همچنین در تعطیلی پایان هفته جاری از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند تا خدایی ناکرده شاهد مخاطرات نباشیم.

احتمال آب‌گرفتگی و جاری شدن سیلاب دیگر موضوعی است که مدیرکل هواشناسی استان سمنان به آن اشاره دارد آن طور که مصطفوی می‌گوید: با ورود این سامانه کم فشار بارشی به استان سمنان شاهد وزش باد شدید نیز خواهیم بود لذا احتمال بروز خسارات بر اثر تندباد نیز وجود دارد.

هواشناسی از مردم خواسته تا پایان هفته را در مناطق کوهستانی حضور سپری نکنند همچنین پارک نکردن خودرو در زیر تابلوها یا درختان سست و موانعی که احتمال سقوط دارند، از دیگر توصیه‌های هواشناسی برای امروز و فردای استان سمنان است.

سامانه کم فشار بارشی همچنین بامداد جمعه وارد شرق استان سمنان نیز می‌شود و هوا را سردتر نیز خواهد کرد. هم اکنون دمای هوای سمنان ۱۴، شاهرود ۱۰، دامغان ۱۲، شهمیرزاد ۹، گرمسار و آرادان ۱۴ و همچنین میامی ۱۱ درجه بالای صفر است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار