کد خبر: ۹۷۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:
تبریز-مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان برای احداث ۷۰۰۰ واحد مسکونی، ۱۳۲ هکتار زمین به‌صورت رایگان در قالب تفاهم‌نامه به شهرداری تبریز واگذار می‌کند.

۱۳۲ هکتار زمین رایگان برای احداث ۷ هزار واحد مسکونی واگذار می‌شود

به گزارش آرانيوز امیر بخشی‌زاده از واگذاری زمین به‌صورت رایگان از اراضی شهرک جوانان به مقدار ۱۳۲ هکتار در قالب تفاهم‌نامه فی مابین جهت احداث واحدهای مسکونی برای ساماندهی، جابه‌جایی و اسکان مجدد منطقه ۴۸ هکتاری پرخطر ساکنین مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیر رسمی پهنه شمالی تبریز از اراضی ملی تحت اختیار اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری تبریز خبر داد.

وی افزود: اراضی شهرک جوانان جز اراضی ملی بوده و به استناد ماده ۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ماده ۹ آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار طی پیگیری‌های مستمر و حمایت‌های استاندار محترم و با تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری به محدوده شهر تبریز الحاق گردیده و در جهت احداث واحدهای مسکونی در اختیار شهرداری تبریز قرار داده شد.

بخشی‌زاده ادامه داد: برای واحدهای مسکونی که در شهرک جوانان توسط شهرداری احداث خواهد شد، امکان برخورداری از تسهیلات وام بافت‌های ناکارآمد توسط اداره‌کل راه و شهرسازی استان با همکاری بانک مسکن فراهم شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها