کد خبر: ۹۷۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:
ارومیه - مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از شناسایی سه هزار هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان خبر داد.

۳۰۰۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی در آذربایجان غربی شناسایی شد

به گزارش آرانيوز محسن حمزه لو در این زمینه با تأکید بر اینکه افزایش کیفیت زندگی در مناطق کم برخوردار استان در اولویت برنامه‌های بازآفرینی شهری است، افزود: سه هزار و ۶٢٨ هکتار سکونتگاه غیررسمی، ٨٠۵ هکتار بافت تاریخی و ۵٩ هکتار بافت شهری با پیشینه روستایی در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه طرح‌های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف استان به طور میانگین ٨۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: مطالعات و طرح‌های توانمندسازی، اشتغالزایی و ارتقای فرهنگ عمومی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در حال اجراست.

حمزه لو، با اشاره به اینکه طرح‌های بازآفرینی شهری در دو هزار و ۴۹۰ هکتار بافت فرسوده اجرا شده است، گفت: در حال حاضر چهار پروژه احداث خدمات روبنایی شامل دو پروژه احداث مدرسه، یک پروژه ساخت خانه محله و یک پروژه ساخت زمین چمن مصنوعی در محلات هدف بازآفرینی شهری استان در دست اقدام است.

وی، با اشاره به اینکه امسال ٢۵ پروژه برای بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری تعریف شده است، اضافه کرد: دو هزار تُن قیر به ارزش ٢٢٠ میلیارد ریال به صورت رایگان برای بهسازی و آسفالت معابر این محلات در شهرهای مختلف تخصیص یافته و در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری در پنج محور فعالیت می‌کند، گفت: توسعه امکانات و خدمات روبنایی و زیربنایی و عمومی، تهیه برنامه‌های بازآفرینی شهری و محله‌ای، ارتقای زیرساخت‌های شهری در محله‌ها، بهسازی فضاهای شهری و محله‌ای، توانمندسازی اقتصادی و ظرفیت سازی اجتماعی و نهادی محورهای این فعالیت‌ها است.

حمزه لو یادآور شد: به منظور کاهش نوسازی بافت‌های فرسوده استان، انجام مطالعات در محدوده، شناسایی و اعطای تسهیلات بانکی برای نوسازی مردمی در محلات هدف و طرح‌های نوسازی و بهسازی از دیگر فعالیت‌ها در این حوزه به شمار می‌رود.

برای بازآفرینی شهری در آذربایجان غریی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تأمین می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار