کد خبر: ۹۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
بیمار که پرسنل 41 ساله ی یکی از مراکز نظامی دزفول بوده بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای خوکی( H1N1 ) جان خود را از دست داد.

 فوت بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در دزفول

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از فوت یک نفر بر اثر بیماری آنفلوانزا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آرانیوز حوزه خوزستان، بیمار که پرسنل 41 ساله ی یکی از مراکز نظامی دزفول بوده روز گذشته بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای خوکی(H1N1) جان خود را از دست داد.
یوسف پریدار با تاکید بر جدی بودن این بیماری و ضرورت هشدار به مردم در این زمینه گفت: افرادی که بر اثر این بیماری فوت می کنند یا به موقع به مراجع درمانی مراجعه نکرده اند و یا اینکه داروهای تجویز شده را درست مصرف نکرده اند لذا به شهروندان توصیه می شود نکات بهداشتی را به دقت رعایت کنند.
وی منشا بیماری آنفلوآنزای خوکی را کشور افغانستان دانست و اعلام کرد: با توجه به این که بیشتر افراد مبتلا از استان های کرمان و سیستان بوده اند احتمال انتقال این بیماری از سمت کشور عراق ضعیف است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص شایعه تقلبی بودن واکسن آنفلوآنزا در بیمارستان ها و مراکز درمانی گفت: داروها به صورت متمرکز در اختیار مراکز رسمی مانند بیمارستان ها قرار می گیرند لذا امکان ورود واکسن تقلبی در این مجموعه غیرممکن می باشد.
وی با اعلام این مطلب که بیماران قلبی، دیابتی، سرطانی و نقص سیستم ایمنی و افراد سالخورده و کودکان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری آنفلوآنزا قرار دارند تاکید کرد: افراد مذکور حتما واکسن آنفلوانزا تزریق کنند ضمن این که سایر افراد نیز می توانند واکسن بزنند.
لازم به ذکر است تاکنون مرگ 57 نفر در کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزای حاد تایید شده است.

 


منبع : ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار