کد خبر: ۹۷۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۰۰ کسب و کار اینترنتی در سطح استان موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شدند.
صدور نماد اعتماد الکترونیکی برای بیش از ۱۰۰کسب و کار اینترنتی در آذربایجان‌غربی

عبدالحمید سرتیپی در گفت‌و گو با آرانیوز در ارومیه، اظهار داشت: از ابتدای صدور نماد اعتماد الکترونیکی در کشور، 2 هزار و 183 فقره اینماد برای فعالان اقتصادی آذربایجان‌غربی صادر شده که در حال حاضر یک هزار و 342 فقره اینماد دارای اعتبار هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اعتبار آرم‌های صادره یکساله است، 841 فقره از اینمادهای صادره در استان در حالت تعلیق هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی عنوان کرد: در هفت ماهه نخست امسال، 101 کسب و کار اینترنتی در آذربایجان‌غربی موفق به دریافت آرم نماد اعتماد الکترونیکی شدند.

وی ادامه داد: تمام فرآیند دریافت اینماد در بستر سامانه و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و متقاضیان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی پس از طراحی سایت خود در درگاه نماد الکترونیکی، اقدام به دریافت اینماد برای محصولات خود می‌کنند.

سرتیپی خاطرنشان کرد: در کل کشور 30 شرکت بازاریابی شبکه‌ای وجود دارد که هفت شرکت در استان آذربایجان‌غربی دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال فعالیت هستند.

وی ابراز داشت: تمام فعالان اقتصادی در فضای مجازی باید مجهز به درگاه پرداخت الکترونیکی باشند که از ملزومات دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صمت و اخذ کد مالیاتی از اداره امور مالیاتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: فرآیند صدور نماد اعتماد الکترونیکی برای فعالان اقتصادی در فضای مجازی باید به نحوی باشد که تمام اطلاعات این شرکت ها در دسترس نهادهای نظارتی و بازرسی قرار گیرند تا نظارت بر عملکرد این شرکت‌ها سهل و آسان شود.

 

وی در پایان اظهار داشت: تمام رسانه ها و اصحاب رسانه باید در راستای فرهنگ سازی و استفاده درست از خدمات اقتصادی شرکت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی ورود کنند تا عموم مردم با اطلاع و آگاهی کافی از این خدمات استفاده کرده و در دام افراد سود جو گرفتار نشوند.

 

 
 
برچسب ها: آذربایجان غربی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار