کد خبر: ۹۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری ۶۲ میلیون دلار کالا از استان صادر شده است، گفت: در این مدت ۱۶۱ هزار تن کالاصادر شده است.

۶۲ میلیون دلار کالا از استان سمنان صادر شد

سید محمدرضا هاشمی در گفتگو با آرانیوز، با بیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش صادرات محصولات تولیدی در استان سمنان بودیم، ابراز کرد: در این بازه زمانی ۱۶۱ هزار تن انواع کالا از گمرک استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه ارزش کالاهای صادر شده از استان سمنان ۶۲ میلیون دلار برآورد شده است، ابراز کرد: از لحاظ ارزش دلاری محصولات تولیدی صادر شده استان سمنان در نیم سال اول ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

استاندار سمنان با بیان اینکه یکی از اتفاقاتی که در استان رخ می‌دهد بعضاً صادرات محصولات تولیدی استان در گمرک دیگر نقاط است که باید تلاش شود تمام محصولاتی که در درون استان تولید می‌شود، از گمرک همین استان صادر شود.

هاشمی با بیان اینکه صادرات شش‌ماهه نخست امسال استان سمنان از نظر وزنی هم هفت درصد رشد داشته است، گفت: حمایت از تولید و صادرات برنامه اصلی دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۹ کشور دنیا از جمله عراق، ترکیه، ارمنستان، کشورهای خلیج فارس و… وارد کننده محصولات تولیدی استان هستند، گفت: کولر آبی، شوینده، سود، کرک و پشم و… از جمله محصولات صادر شده از سوی گمرک استان سمنان بوده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار