کد خبر: ۹۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران می‌گوید قصد دارد با برنامه کوتاه مدت دوساله، تهران را به قطب گردشگری تبدیل کند.

تهران تا ۱۴۰۲ قطب گردشگری می‌شود

به گزارش آرانیوز، پرهام جانفشان با بیان اینکه برنامه تبدیل تهران به قطب گردشگری را از زمستان ۱۴۰۰ آغاز کرده افزود: تهرانی را که همیشه فرستنده گردشگر بوده و به ویژه در روز‌های تعطیل مراکز اقامتی و هتل‌هایش خالی از گردشگر هستند از این وضع خارج می‌کنیم.

جانفشان ادامه داد: در نوروز ۱۴۰۱ از مردم تمام کشور دعوت کردیم از جاذبه‌هایی که در تهران وجود دارد، اعم از جاذبه‌های مراکز سرگرمی، تفریحی، پارک‌ها و مراکز تاریخی و تهران قدیم، مراکز خرید و گردشگری شهری، مجموعه‌هایی مانند باغ کتاب، پل طبیعت، مجموعه فرهنگی توچال و پارک ارم و تور‌های تهران‌گردی و ... دیدن کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت نبود برنامه‌های مشخص و منسجم برای جذب و ماندگاری گردشگر و همچنین موازی‌کاری‌های شهرداری در اجرای برنامه‌های گردشگری به‌ویژه در نوروز، کمبود و در دسترس نبودن زیرساخت‌های گردشگری به‌ویژه برای کهنسالان و افراد کم‌توان جسمی، بسته بودن بسیاری از اماکن تاریخی شهر تهران در روز‌های تعطیل، ناامنی در برخی مناطق پرازدحام، نقص و کمبود منابع و محتوای اطلاع‌رسانی برای راهنمایی و هدایت گردشگر و مسافر در پایانه‌های فرودگاه، اتوبوس و قطار، چندزبانه نبودن و کمبود تابلو‌های راهنمایی گردشگری، از جمله انتقاد‌هایی است که معمولا به تهران به عنوان مقصد سفر وارد است.

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها