کد خبر: ۹۶۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
خط تولید دستگاه سیلاژ یونجه که کمک شایانی به نگهداری این محصول و تقویت دامداران خواهد کرد، با حضور وزیر کشور افتتاح شد.

نخستین خط تولید دستگاه سیلاژ یونجه افتتاح شدبه گزارش آرانیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز چهارشنبه با حضور در مرکز نوآوری پیشران، علاوه بر افتتاح خط تولید این دستگاه، از نخستین سیلاژ ۱۰۰ کیلویی آماده شده، بازدید کرد.
این دستگاه ظرفیت سیلاژ کردن ۷۰ تن یونجه در روز را دارد و قرار است به مناطقی ارسال شود که با وجود تولید یونجه، امکانات لازم را برای توزیع بین دامداران ندارند و خشک شدن یونجه باعث می‌شود هم از نظر ارزش غذایی و هم از نظر نگهداری مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد شود.
تولید این دستگاه ها، یکی از طرح‌هایی است که علاوه بر تقویت مناطق محروم تولیدکننده یونجه همچون جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، می‌تواند به تامین خوراک ارزان دام برای دامداران این استان‌ها، کمک شایانی داشته باشد.
ساخت این دستگاه که حتی نمونه خارجی آن هم در ایران وجود ندارد، نه تنها یک دستاورد بزرگ برای جامعه صنعتی کشور است بلکه یک تحول در حوزه خوراک دام و از همه مهم‌تر، گامی برای تقویت جوامع استانی است به گونه‌ای که ترتیب زنجیره دامداری در مناطق کمتر برخوردار، پایدارتر و زمینه همکاری‌های اثر بخش بین نیرو‌های مولد استان بیش از پیش فراهم می‌شود.
وزارت کشور که یکی از ماموریت‌های آن تقویت جامعه محلی و اجتماعات استانی است، دستیابی به نوآوری‌های اقتصادی-اجتماعی را که می‌تواند تحول معناداری در زنجیره کسب و کار ایجاد کند، مورد حمایت قرار می‌دهد که پشتیبانی از ساخت دستگاه‌هایی، چون سیلاژ یونجه از جمله آن‌ها است.
وزیر کشور همچنین در حاشیه این افتتاح، از طرح تولید صنعتی خانه‌های پیش ساخته سگمنتال سبک هم بازدید کرد و درباره این شیوه خانه‌سازی به ویژه در مناطق زلزله زده با دست‌اندرکان مرکز نوآوری پیشران به تبادل نظر پرداخت.

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار