کد خبر: ۹۴۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
از محل سفر رئیس جمهور؛
سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور به استان در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته است، گفت: ۸۷۸ میلیارد تومان نیز اعتبارات عمرانی مصوب شده است.

۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به استان سمنان اختصاص یافت

سید محمد رضا هاشمی در گفتگو با آرانيوز، درباره مسائل مرتبط با واحدهای تولیدی و ضمن بیان اینکه بدهی به دستگاه‌های خدماتی مانند آب، گاز و برق یکی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان محسوب می‌شود، ابراز کرد: در جلساتی که پیرامون رفع مشکلات واحدهای صنعتی برگزار شده، مقرر شد بدهی این واحدها تقسیط یا مشمول زمان بندی شود تا بتوانیم مشکلات این دست از صنایع را نیز حل کنیم.

وی با بیان اینکه مشکل تأمین آب از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی به خصوص در شهرک‌های صنعتی است، بیان داشت: تصمیماتی درباره رفع موقت مشکلات آب مورد نیاز واحدهای صنعتی استان نیز گرفته شده اما مقوله پساب و استفاده آن در صنعت از جمله مهمترین رویکردهای ما محسوب می‌شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور به استان در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته است، بیان کرد: این تسهیلات در حوزه برون رفت از مشکلات تولیدی و اشتغال‌زایی بسیار مؤثر است.

هاشمی بیان کرد: از محل سفر حجت‌الاسلام رئیسی و در حوزه پروژه‌های عمرانی نیز ۸۷۸ میلیارد تومان در اختیار ۲۹ دستگاه اجرایی قرار گرفته که از این بین ۲۳ دستگاه اجرایی به صورت ۱۰۰ درصدی نیز این اعتبارات را جذب کردند.

وی با بیان اینکه سال مالی ابتدای تیرماه بود اما امسال برای اینکه دستگاه‌ها بتوانند جذب بهتری داشته باشند، تا پایان شهریورماه اختصاص اعتبارات تمدید شده است، گفت: پذیرفتنی نیست که مدیران نسبت به جذب اعتبارات سفر به خوبی عمل نکنند.

استاندار سمنان در پاسخ به سوالی درباره کنکور سراسری و عملکرد دانش آموزان استان سمنان، تاکید کرد: روز گذشته برنامه تجلیل از نفرات برتر کنکوری استان در استانداری برگزار و با هدف انگیزه بخشی به این افراد، از دانش آموزان برتر تقدیر شد.

هاشمی بیان کرد: در کنکور سراسری امسال مجموعاً ٢٣ دانش‌آموز پر تلاش استان موفق به کسب رتبه زیر ١٠٠ کنکور سراسری شده‌اند که سهم شهرستان سمنان ١١ نفر، شهرستان شاهرود و گرمسار هر کدام چهار نفر، شهرستان دامغان سه نفر و مهدی شهر یک نفر است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها