کد خبر: ۹۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به فعالیت سامانه جوی مونسونی که در استان رخ داد، گفت: ۲۱ شهرستان استان اصفهان تحت تاثیر این سامانه قرار گرفت و خسارت‌هایی در بخش‌های زراعی، کشاورزی، اماکن مسکونی، ابنیه و عشایر وارد کرد.
سامانه بارشی مونسون به ۲۱ شهرستان استان اصفهان خسارت وارد کرد

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با آرانیوز در اصفهان،‌ با اشاره به فعالیت سامانه جوی منسونی که در استان رخ داد، ‌اظهار داشت: 21 شهرستان استان اصفهان تحت تاثیر این سامانه قرار گرفت و خسارت‌هایی در بخش‌های زراعی، کشاورزی، اماکن مسکونی، ابنیه و بخش عشایری وارد کرد ولی خوشبختانه خسارت جانی نداشت.

وی افزود: ضمن اینکه  استان اصفهان امدادرسانی ویژه‌ای در استان در این راستا انجام داد به استان‌های دیگر هم کمک‌رسانی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: نسبت به انجام عملیات تخلیه آب از معابر، جاده‌ها و منازل، آبرسانی سیار، بازگشایی راه‌ها ومسیل‌ها و بازسازی شبکه‌های آب اقداماتی صورت گرفت.

 

شیشه‌فروش تصریح کرد: 15 تیم عملیاتی تخلیه آب و نجات در سیلاب به استعداد70 نفر با پشتیبانی10 دستگاه خودروی عملیاتی، پمپ آب‌کش، 10خودروی لجن‌کش، 10دستگاه موتور برق، جرثقیل، 15 دستگاه لودر، بلدوزر، بیل مکانیکی، کامیون، جرثقیل، تجهیزات تعمیراتی شبکه آب و تجهیزات تخصصی و تیم‌های فنی به استان یزد اعزام و طی مدت 7 روز  در انجام عملیات تخلیه آب همکاری کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اعزام 3 تیم تخصصی امداد سیل، اظهار داشت:  آبرسانی و بازسازی شبکه‌های آب به همراه تجهیزات تخلیه آب و 4 دستگاه خودروی عملیاتی به شهرستان رفسنجان استان کرمان و همچنین یک تیم تخلیه آب از محورهای جاده‌ای به همراه تجهیزات و ماشین آلات به شهرستان انار  اعزام شدند.

وی افزود: باتوجه به گل آلودگی منابع آب شرب در شهرکرد  8 تیم عملیاتی شرکت آب و فاضلاب به همراه 14 دستگاه تانکر سیار آب‌رسانی، 4000 متر لوله پلی اتیلن، 5000 بطری آب معدنی یک و نیم لیتری. چندین کامیون آب بسته بندی و نیز تجهیزات و مواد ضد عفونی آب به استان چهار محال بختیاری اعزام و کمک رسانی شد.

شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: همچنین توسط ماشین‌آلات شرکت آب منطقه‌ای اقدامات لازم در بازگشایی راه‌ها، لایروبی مخازن چشمه ها، لایروبی کانال‌های کشاورزی، بازگشایی خطوط آب شرب که از سیل آسیب دیده بودند در شهرستان کوهرنگ انجام شد و در این زمینه و به منظور کمک به عملیات امدادی در سیل گروهان پشتیبانی ارتش نیز تعداد 100 نفر نیرو به استان چهار محال بختیاری اعزام کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان همواره نقش موثری در کمک‌رسانی در حوادث سیل و زلزله و ... در استان‌های کشور داشته، گفت: از جمله امداد و نجات و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله در بم استان کرمان و اوج استان  قزوین، بروجرد، ورزقان آذربایجان، سرپل زهاب و سیل استان‌های لرستان، خوزستان و نیز هم اکنون ستاد بازسازی استان اصفهان برای تعمیر و بازسازی 700 واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیلاب بهمن 1400 در استان هرمزگان مستقر هستند.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار