کد خبر: ۹۴۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
باهدف آگاه‌سازی گردشگران انجام می شود؛
تبریز- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی در نقاط مختلف استان باهدف آگاه‌سازی گردشگران خبر داد.

ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی

به‌گزارش آرانیوز، احمد حمزه زاده ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به اینکه توجه غالب گردشگران استان به ظرفیت‌های طبیعی استان معطوف شده است، ادامه داد: آذربایجان شرقی دارای ظرفیتی بی‌نظیر در حوزه گردشگری طبیعی است، به طوری که گردشگران در فصل‌های خاص می‌توانند شاهد چهارفصل در مناطق خاص استان باشند، لذا با توجه به تغییر سلیقه گردشگران از حوزه فرهنگی و تاریخی به گردشگری طبیعی، تأمین زیرساخت‌های لازم برای رفاه گردشگران و سهولت استقرار آن‌ها در طبیعت استان در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد.

او ادامه داد: با توجه به اهمیت اعلام دقیق وضعیت آب و هوایی استان به گردشگران و همچنین کوهنوردان، ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی در مناطق مختلف با همکاری سازمان هواشناسی استان از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره‌کل است که پس از بررسی شرایط مناطق گردشگری استان، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

حمزه زاده اظهار داشت: با توجه به اعلام آمادگی اداره‌کل هواشناسی استان به تأمین محتوای موزه هواشناسی، این اداره‌کل نیز آماده است تا با فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم، زمینه ایجاد این موزه و به دنبال آن توسعه موزه‌های تخصصی استان را فراهم سازد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها