کد خبر: ۹۴۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
رئیس شورای اسلامی شهر گفت: بدهی شهرداری الیگودرز از ابتدای شروع فعالیت شورای ششم به تأمین اجتماعی مبلغ ۳۱ میلیارد تومان بوده که پس از گذشت یک سال فعالیت این شورا علیرغم پرداخت بروز حق بیمه پرسنل توسط شهرداری، این مبلغ به ۲۱ میلیارد تومان کاهش یافت.

۱۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری الیگودرز به تامین اجتماعی پرداخت شد

به گزارش آرانیوز لرستان ، محمد پایمرد در جلسه هم اندیشی که با محوریت بررسی بدهی های معوق شهرداری با حضور شهردار، نائب رییس شورای اسلامی شهر و سرپرست تأمین اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: شهرداری و شورای ششم این آمادگی را دارد مابقی بدهی شهرداری توسط تامین اجتماعی تقسیط و مابقی بدهی از طریق تهاتر برای واگذاری املاک به سازمان تأمین اجتماعی اعلام‌ گردد. وی تصریح کرد: در صورت تصویب هیئت دولت در جهت فراهم شدن امکان تهاتر، شهرداری و شورا این آمادگی را دارد طلب شهرداری از ادارات و سازمان های شهرستان را در راستای تسویه بدهی خود به تأمین اجتماعی تهاتر کند.

رضایی سرپرست تأمین اجتماعی شهرستان از تعامل و همکاری شهرداری و شورای ششم با تأمین اجتماعی شهرستان ابراز رضایت و قدردانی کرد و گفت: از ابتدای عملکرد شهردار و شورای ششم شاهد پرداخت بدهی های معوق و پرداخت به موقع حق بیمه پرسنل و نیروهای شرکتی بوده ایم. سرپرست تأمین اجتماعی شهرستان تصریح کرد: مکاتبات و رایزنی های لازم را در جهت اقساط بدهی و تهاتر املاک با مرکز استان در دستور کار قرار می دهیم. وی در بخش دیگر از سخنان خود یکی از مشکلات شهرداری را نبود کارشناس حقوقی عنوان کرد و گفت: داشتن کارشناس حقوقی خوب در یک اداره می تواند در جهت حفظ منابع و منافع نقش بسزایی داشته باشد و این مهم می تواند از پرداخت جریمه های اضافی در سازمان جلوگیری کند.

مهندس بسحاق شهردار مابقی حق بیمه جاری شهرداری از ابتدای سال تاکنون را مبلغ ۳۴۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این مبلغ در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

محمد میرزایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر گفت: شهردار و شورای ششم در جهت حل و فصل موضوع بدهی و رفع همیشگی این معضل که گریبانگیر مجموعه شهرداری و همچنین تضییع حق و حقوق شهروندان شده است در مرکز کشور با مسئولین مربوطه دیدار و گفتگو کنند

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها