کد خبر: ۹۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اعلام کرد؛
شیراز - مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت:۲۱۲ هزار نفر متقاضی دریافت مسکن ملی در شهر صدرا شدند که ۷۳ هزار نفر تائید اما تاکنون زمان برای ساخت ۱۳ هزار واحد تامین شده و ۶۰ هزار نفر بلاتکلیف هستند.

۶۰ هزار متقاضی مسکن ملی در شهر صدرا بلاتکلیف هستند

به گزارش آرانیوز، محمود رضا طالبان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به ثبت نام نکردن از متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر شیراز، کلیه متقاضیان برای شهر جدید صدرا ثبت نام کرده اند. او افزود: از تعداد ۲۱۲ هزار نفر ثبت نام کننده در این طرح در شهر جدید صدرا، ۷۳ هزار نفر تأیید نهایی شده‌اند یا به عبارتی حائز شرایط واگذاری هستند که از این تعداد تاکنون نزدیک به ۱۳ هزار واحد در آن شهر تأمین زمین و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد: ۶۰ هزار متقاضی فاقد پروژه در شهر جدید صدرا در حال حاضر وجود دارد که به دلیل تأمین نشدن زمین تاکنون بلاتکلیف باقی مانده‌اند.

طالبان ادامه داد: این افراد در صورتیکه متقاضی پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهر شیراز هستند باید نسبت به ارسال کد ملی خود به شماره ۳۰۰۰۸۵۳۶۰۰۰۷۱۱ اقدام کنند.

دبیر شورای مسکن فارس افزود: اداره کل راه و شهرسازی فارس به منظور تحقق برنامه دولت مردمی و تأمین زمین متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر شیراز نسبت به تعریف پروژه‌های پروژه طلوع واقع در وزیرآباد – بلوار ولایت، پروژه طبیعت واقع در ابتدای کیان آباد، پروژه نشاط واقع در ابتدای سلطان آباد و پروژه دوران واقع در جاده کرونی اقدام کرده است.

طالبان متذکر شد: تخصیص پروژه بر اساس اولویت بندی توسط اداره راه و شهرسازی انجام خواهد شد و امکان انتخاب پروژه توسط متقاضی میسر نیست. او در خصوص تسهیلات پروژه‌های نهضت ملی مسکن اضافه کرد: مبلغ تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد است که پس از تحویل واحد برای واریزی به متقاضی قسط بندی خواهد شد.

طالبان گفت: مبلغ آورده اولیه ۴۰ میلیون تومان است که پس از انتخاب پیمانکار، پیامک برای واریزی به متقاضی ارسال خواهد شد، همچنین مابقی آورده متقاضی بر اساس متراژ پروژه با قیمت تمام شده در زمان انتخاب پیمانکار مشخص و به متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد.

طالبان اضافه کرد: مبلغ آورده متقاضیان در شهر جدید صدرا و پروژه‌های شهر شیراز یکسان بوده و بر اساس قیمت تمام شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها