کد خبر: ۹۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۱ هزار واحدی روبه‌رو شد.
شاخص بورس ۱۱ هزار واحد رشد کرد

به گزارش آرانیوز ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 148میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 126میلیارد تومان در بیش از 283هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 11هزار و 563واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 448هزار و 924واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، بانک ملت و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تبریز با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4 میلیارد و 834میلیون ورقه به‌ارزش 142هزار و 971میلیارد تومان در 157هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 188واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 50واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، بهمن دیزل و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت لاوان، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و کلر پارس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار