کد خبر: ۹۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
حجت‌الاسلام محمدحسنی با تاکید بر اینکه بصیرت، تنها راه نجات‌بخش انسان امروز است، گفت: دشمنان نظام با تبلیغات مسموم علیه دین اسلام و ولایت فقیه به دنبال مسموم کردن ذهن جوانان انقلابی و مسلمان ما و تکرار واقعه عاشورا هستند.

دشمن به دنبال مسموم کردن ذهن جوانان انقلابی و مسلمان ما و تکرار واقعه عاشوراست/ بصیرت تنها راه نجات بخش انسان امروزبه گزارش آرانیوز حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان پادگان امام خمینی (ره) دژبان آجا، با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار داشت: یکی از معماها و پیچیدگی‌های واقعه عاشورا، این است که یزید چگونه توانست مردم را علیه امام حسین (ع) بشوراند و دلخراش‌ترین و هولناک‌ترین حادثه تاریخ را رقم بزند که در احادیث و ادعیه مشهور شدت و هولناکی آن نیز نقل شده است.

وی افزود: طی ۵۰ سال پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت نوه ایشان امام حسین (ع) اتفاق افتاد و قاتلان ایشان همگی در زمره مسلمانان و اهل عبادت، مستحبات و حافظ وقاری کلام وحی بودند و برای کشتن ایشان قصد قربت کردند و این امر یک معنا و سوال است که چگونه ملتی خداباور توانستند امام خود را به شهادت برسانند؟

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه عنوان کرد: در عصر حاضر نیز زمینه این امر وجود دارد و دشمنان نظام مقدس اسلامی با تبلیغات مسموم علیه دین اسلام و ولایت فقیه به صورت گسترده در فضای مجازی و رسانه های تحت حمایت خود به دنبال تکرار آن واقعه تاریخی هستند که ذهن جوانان انقلابی و مسلمان ما را مسموم کنند و شخصیت‌های انقلابی را از بین ببرند؛ همان‌طور که شخصیت های برجسته کشور را از ابتدای انقلاب تاکنون ترور کردند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی ابراز داشت‌: واقعه کربلا بستری برای معرفت‌شناسی است. در این واقعه، یزید با تبلیغات سوء امام را از چشم مردم بی‌بصیرت انداخت به‌طوری که به دنبال حذف فیزیکی امام بودند و احساس می‌کردند با کشتن او به خدا نزدیکتر خواهند شد. شوراندن مردم علیه امام حسین (ع) نتیجه تبلیغات گسترده و مسمومی بود که جامعه دینی را در مقابل رهبر دینی خود قرارداد.

وی در ادامه ضمن معرفی خباثت‌های دشمنان افزود: دشمن از صدر اسلام تاکنون به دنبال تغییر ذائقه فرهنگی دراقصی نقاط ممالک اسلامی و تطمیع خواص و تغییر در نگرش دینی افراد بود؛ همچنان که در واقعه کربلا به این مسئله دست‌اندازی کرد؛ لذا شناخت و بصیرت تنها راه نجات‌بخش انسان امروز خواهد بود.

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار