کد خبر: ۹۳۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به همراه متحدان خود تصمیم گرفته‌اند سطح تولید نفت خام را تنها ۱۰۰ هزار بشکه در روز طی ماه سپتامبر افزایش دهند.

اوپک تولید روزانه نفت خود را تنها ۱۰۰ هزار بشکه در ماه سپتامبر افزایش می‌دهد

به گزارش آرانیوزبه نقل از خبرگزاری آنی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به همراه متحدان خود تصمیم گرفته‌اند سطح تولید نفت خام را تنها 100 هزار بشکه در روز طی ماه سپتامبر افزایش دهند.

این تصمیم در سی و یکمین نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز چهارشنبه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اتخاذ شد. بر اساس گزارش ها، تولید این کشورها در ماه های ژوئیه و اوت 648000 بشکه در روز افزایش یافت.

از زمانی که درگیری های نظامی در اوکراین آغاز شد، اختلالات در زنجیره تامین نفت خام همچنان ادامه داشته و باعث افزایش سریع قیمت این محصول شده است.

تولید نفت اوپک 310 هزار بشکه در روز افزایش یافت
اوپک بازار نفت را از نظر عرضه و تقاضا تنظیم می‌کند

قبل از جنگ اوکراین، نفت خام حدود 90 دلار در هر بشکه بود و در کمتر از یک هفته پس از درگیری در اواخر فوریه به 115 دلار افزایش یافت.

با این حال، اخیراً قیمت نفت خام از بیش‌ترین سطح خود عقب نشینی کرده و به زیر 100 دلار در هر بشکه رسیده است.

در آخرین نشست ائتلاف اوپک پلاس، نگرانی‌هایی مطرح شد مبنی بر این که سرمایه‌گذاری ناکافی در این بخش بر عرضه کافی و به‌موقع برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد پس از سال 2023 از سوی کشورهای غیر عضو تولیدکننده نفت و برخی از کشورهای عضو اوپک تاثیر می‌گذارد.

این سازمان بین‌المللی در بیانیه‌ای گفت: داده‌های اولیه درباره سطح ذخایر نفت تجاری در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در ژوئن 2022 به 2712 میلیون بشکه رسید که 163 میلیون بشکه کمتر از زمان مشابه در سال گذشته و 236 میلیون بشکه کمتر از میانگین سال‌های 2015 تا 2019 بود و ذخایر نفت اضطراری نیز به پایین ترین سطح خود در بیش از 30 سال گذشته رسیده است.

در دیدار روز چهارشنبه، رؤسای هیأت ها ضمن تبریک انتصاب هیثم الغیص، دبیرکل جدید اوپک از کشور کویت پس از درگذشت دبیرکل قبلی در اوایل ژوئیه، برای وی آرزوی موفقیت در رهبری این سازمان و حمایت بیشتر از همکاری بین اوپک و کشورهای تولیدکننده نفت غیر اوپک کردند.

محمد سانوسی بارکیندو در 5 ژوئیه در سن 63 سالگی در کشور خود، نیجریه، درگذشت. بارکیندو متولد سال 1959، حدود 35 سال در بخش نفت کار کرده بود.

انتهای پیام/

 
برچسب ها: سازمان اوپک
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار