کد خبر: ۹۳۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
مدیرکل هواشناسی استان قم از افزایش آلودگی هوا در روزهای اخیر به دلیل افزایش میزان وزش باد خبر داد و گفت: پنجشنبه شب شاهد بارش‌های رگباری خواهیم بود که این بارش‌ها در جمعه صبح و شب نیز ادامه خواهد داشت.
افزایش میزان آلودگی هوا در قم

به گزارش آرانيوز  از قم، مهران حیدری پیش از ظهر امروز در جلسه مدیریت بحران که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه شاهد فعالیت سامانه مانسونی در کشور هستیم، اظهار داشت: این سامانه یکی از سامانه‌های مانسونی پرقدرت در 10 ساله اخیر است.

وی با بیان اینکه امروز شاهد افزایش میزان وزش باد در استان هستیم، عنوان کرد: با توجه به کانون‌های گرد و غبار و بحرانی استان، طی امروز و فردا شاهد افزایش آلودگی نیز خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان قم با اشاره به اینکه در پنجشنبه شب نیز شاهد بارش‌های رگباری هستیم، مطرح کرد: این بارش‌ها در جمعه صبح و شب نیز ادامه خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم در خصوص عدم اسکان مردم در حاشیه رودخانه‌ها باید انجام شود، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده شاهد کاهش 5 درجه‌ای دما نیز خواهیم بود اما با توجه به میزان رطوبت، امکان دارد این کاهش دما احساس نشود.

حیدری با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما افزایش تعداد رعد و برق در آخر هفته نیز است، تصریح کرد: درخواست ما از شهروندانی که آخر هفته به کوهنوردی می‌روند این است که این هفته از این اقدام جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در مردادماه‌های سال‌های اخیر در استان قم شاهد بارش بوده‌ایم، یادآور شد: از نظر تاریخچه‌ای و هواشناسی نیز امکان رخداد پیش‌بینی‌های مذکور وجود دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها