کد خبر: ۹۳۰۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری جشنواره نماز فجر تا فجر در استان گفت: در این راستا ضمن تشکیل کمیته‌های تخصصی، برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز، شاخص‌های مورد نظر تدوین شود.

 

به گزارش آرانیوز از بوشهر، احمد محمدی‌زاده صبح امروز در جلسه شورای اقامه نماز استان بوشهر از برگزاری جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز فجر تا فجر خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره باید با کیفیت هر چه تمام‌تر با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شود.

وی باتأکید بر تشکیل کمیته‌های تخصصی این جشنواره تصریح کرد: عملکرد ادارات و دستگاه‌های اجرایی در عرصه جشنواره نماز فجر تا فجر ارزیابی و نقاط ضعف آنها برطرف شود.

استاندار بوشهر ترویج فرهنگ اقامه نماز در فضای مجازی، حضور مسئولان دستگاه‌ها در نماز جماعت ادارات تشکیل کمیته تخصصی بانوان و خانواده در عرصه اقامه نماز را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با توجه به نقش مهم بانوان در تربیت فرزندان و خانواده، کمیته بانوان و خانواده جشنواره فجر تا فجر با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نماز تشکیل شود.

وی باتأکید بر استفاده از ظرفیت‌های اجرایی سپاه در ترویج فرهنگ نماز اضافه کرد: از ظرفیت بسیج و سپاه پاسداران در عرصه ترویج فرهنگ نماز بیشتر استفاده شود چون این نهاد از توانمندی بالایی برخوردار است.

محمدی‌زاده با بیان اینکه باید نقش بسیج و سپاه در جشنواره یاد شده بیشتر شود بر تجهیز نمازخانه‌های ادارات به امکانات مورد نیاز تأکید و تصریح کرد: باید نمازخانه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در بهترین نقطه ساختمان و از جذابیت ویژه برخوردار باشد.

وی با تأکید بر برطرف شدن اشکالات و تأمین نیازهای نمازخانه‌های ادارات استان بوشهر بیان کرد: برای بهبود وضعیت نمازخانه ادارات باید کارگروه تخصصی تشکیل و مشکلات آنها برطرف شود.

استاندار بوشهر توجه ویژه به نظافت و بهداشت نمازخانه‌ها را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: باید نمازخانه در بهترین نقطه ادارات مستقر باشد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه نماد نظام دینی نماز است هدف از جشنواره نماز فجر تا فجر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: هدف این جشنواره ترویج فرهنگ اقامه نماز است و نباید از هدف اصلی که توسعه اقامه نماز است غافل شویم.

 

استاندار بوشهر باتأکید بر فعال شدن ستاد اقامه نماز شهرستان‌ها گفت: در نیمه دوم سال برنامه اجرایی دقیق در حوزه جشنواره و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز، شاخص‌های مورد نظر تدوین شود.

در پایان این نشست احکام اعضا کمیته‌های اجلاس و جشنواره نماز فجر تا فجر استان بوشهر به مسئولان کمیته‌ها اعطا شد

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار