کد خبر: ۹۲۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
فرماندار گرگان گفت: شورای نگهبان کمینگاه و مرصاد نامحرمان، نااهلان و معاندان و گردن‌کشان از مسیر حق و انقلاب است که این شورا در برابر همه آنها ایستادگی کرد.
شورای نگهبان

به گزارش آرانیوز از گرگان ، عیسی پایین‌محلی صبح امروز در همایش بزرگ ناظران انتخابات که به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن 26 تیرماه سالگرد تاسیس این شورا اظهار داشت: در  دوران همه سلاطین و پادشاهانی که پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی بر ایران حکومت می‌کردند، بخش‌هایی از این سرزمین جدا شد.  اما امروز با گذشت حدود 43 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، کشور ایران نه فقط در تهاجم سخت دشمنان، خاک خود را از دست نداده بلکه امروز دارای نفوذ و اثرگذاری در حوزه منطقه و بین‌الملل است.

فرماندار گرگان افزود: انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران در طول جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس، مورد سخت‌ترین و بیشترین هجمه‌ها قرار گرفتند. زمانی که همه قدرت‌های استکباری، اعم از شرق و غرب پشت سر رژیم بعث عراق قرار گرفته بودند و حمایت‌های اطلاعاتی، مادی و تسلیحاتی از آن رژیم می‌کردند ما حتی نمی‌توانستیم یک گلوله یا حتی دوربین مادون قرمز برای رصد شبانه دشمن بخریم.

وی با طرح این پرسش که چه اتفاقی رخ داد تا انقلاب اسلامی که آن‌گونه مورد هجمه قرار داشت دچار فروپاشی نشود، توضیح داد: اگر ولایت بر این کشور حاکم نبود و اگر شورای نگهبانی برای پاسداری از این نظام و انقلاب شکل نمی‌گرفت، حتی اگر صد نظام سیاسی هم از انقلاب اسلامی حمایت می‌کردند، ایران تاکنون هفت کفن پوشانده بود. اما رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و گستردگی چتر ولایت در زمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بر سر این ملت و انقلاب، اجازه این اتفاق و عرض اندام را به دشمنان نداد.

 

پایین‌محلی ادامه داد: نکته مهمی که در همه این سال‌ها شاهد آن بودیم این است که شورای نگهبان کمینگاه و مرصاد نامحرمان، نااهلان و معاندان و گردن‌کشان از مسیر حق و انقلاب است که این شورا در برابر همه آنها ایستادگی کرد.

وی افزود: شورای نگهبان در همه برهه‌های سخت انقلاب به خصوص تعیین صلاحیت‌ها نقش بسزایی ایفا کرد و در معرض توهین و افترا قرار گرفت اما یک قدم پا پس نکشید. به همین جهت دشمنان قسم خورده انقلاب، غافلان و نااهلان درون و خارج از حاکمیت و کشورهای استکباری، همواره شورای نگهبان را مورد هجمه قرار داده‌اند. هرچند گاهی این تخریب‌ها جنبه نفسانیت داشته و برخی افراد که تایید صلاحیت نشده‌اند یا صلاحیت آنان احراز نشده، به شورای نگهبان تاخته‌اند. در عین حال معتقدیم از نقدها و گلایه‌هایی که دلسوزان انقلاب مطرح می‌کنند هم نباید به سادگی گذشت.

فرماندار گرگان با اشاره به دلایل حقد و کینه دشمنان نسبت به شورای نگهبان بیان کرد: شورای نگهبان سدّ سدید و پاسدار بزرگی است که حاصل خون شهدای گلگون‌کفن انقلاب و تلاش علمای بزرگی همچون حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده که در حفظ اسلامیت نظام، شرع مقدس اسلام و دفاع از ارکان نظام اسلامی کوتاه نیامده است.

وی خطاب به ناظرین، رابطین و همه مسئولان گفت: جوانان و نوجوانان ما از شرح وظایف هیئت نظارت و شورای نگهبان اطلاع کافی ندارند و لازم است به ویژه در حوزه آموزش و پرورش در این باره فرهنگ‌سازی شود. از سوی دیگر با توجه به اهمیتی که امامین انقلاب اسلامی برای شورای نگهبان قائل هستند، لازم است موضوعات مرتبط با وظایف و عملکرد این شورا وارد کتاب‌های درسی شود. ضمن اینکه دلسوزان و صاحب‌نظران باید نقش شورای نگهبان در صیانت از قانون اساسی، منافع مردم و اسلامیت نظام را برای مردم تبیین کنند.

پایین‌محلی شورای نگهبان را پرچمدار انقلاب و اصول انقلاب در برابر هجمه‌ها دانست و گفت: در بیش از 43 سالی که از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد ما مدیون این نهاد هستیم که توانسته جلوی ورود بسیاری از نااهلان را به مناصب اجرایی و قانون‌گذاری بگیرد.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها