کد خبر: ۹۲۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
امام جمعه قزوین گفت: جذب حداکثری باید در حوزه عفاف و حجاب جدی گرفته شود و باید از ایجاد دوقطبی‌های خطرناکی مثل باحجاب و بدحجاب به‌ شدت پرهیز کرد.
امام جمعه قزوین: رویکرد جذب حداکثری باید در حوزه عفاف و حجاب جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در نشست با متولیان حوزه عفاف و حجاب استان قزوین که در دفتر امام جمعه قزوین صورت گرفت، اظهار داشت: جذب حداکثری باید در حوزه عفاف و حجاب جدی گرفته شود و باید از ایجاد دوقطبی‌های خطرناکی مثل باحجاب و بدحجاب به‌ شدت پرهیز کرد.

وی اضافه کرد:‌ اگر زنان باحجاب و بدحجاب را در 2 جبهه مقابل هم قرار دهیم، در جهت اهداف دشمنان برای ایجاد تنش بین اقشار مختلف حرکت کرده‌ایم. اگر این کار را کنیم، بسیاری از ظرفیت‌های جامعه برای اصلاح را از بین برده‌ایم و از طرفی فرزندان و بانوانمان را در برابر هم قرار دادیم که به جای اصلاح منجر به مفسده‌های زیادی می‌شود.

عابدینی ادامه داد: ترویج حجاب زمانی اتفاق می‌افتد که کرامت افراد بدحجاب حفظ شود و با آنها از راه گفت‌وگو وارد شویم. باید از این مسیر ارزش‌های حجاب و عفاف را به اشخاص منتقل کنیم و به آنها اجازه دهیم که در فضایی بدون تنش راجع به منافع حجاب فکر کنند. به این ترتیب ارزش‌های حجاب رواج پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اگر رویکرد ما جذب حداکثری باشد، معجزه آن را در فرهنگ عفاف و حجاب خواهیم دید و برای تحقق این جذب حداکثری باید با محبت، مهربانی و دلسوزی با افراد برخورد کنیم و به جای نگاه تقابلی دیدگاه تعاملی داشته باشیم. اگر این‌گونه عمل کنیم و صبر داشته باشیم، به نتایج والایی در حوزه حجاب خواهیم رسید.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راهکارهای ترویج حجاب در فضاهای عمومی و اداری باید متفاوت باشد، گفت: نباید از همان راهکاری که برای ترویج حجاب در ادارات و نهادهای دولتی استفاده می‌کنیم، در سطح جامعه و اماکن عمومی استفاده کنیم و برای هر کدام باید یک راهکار جداگانه تعریف کنیم.

عابدینی با اشاره به نقش مهم الگوسازی در توسعه فرهنگ حجاب و عفاف افزود: در این زمینه نقش رسانه‌ها از همه دستگاه‌ها مهمتر است و از صداوسیما به عنوان رسانه ملی انتظار داریم که بانوان محجبه موفق را بیشتر به مردم معرفی کند. در اینجا باید به سمت معرفی بانوانی برویم که بعد از مدتی محجبه شده و اثرات آن را در زندگی خود دیده‌اند.

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها