کد خبر: ۹۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: احیای ۲۰۵ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران تا پایان سال هدفگذاری شده که از ابتدای سال تاکنون ۳۲ واحد احیا شده است.

احیای ۳۲ واحد صنعتی راکد در استان تهران طی چهار ماه
به گزارش آرانيوز از تهران، سعید صادقی مدیرعامل شرکت‌ شهرک های صنعتی استان تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته با استفاده از ظرفیت های ستاد تسهیل و همکاری نهادهای استان نظیر استانداری و اداره کل صمت استان تهران موفق شدیم ۲۷۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران را فعال  کنیم.

وی گفت: ۶۲ درصد واحدهای مذکور موانعی در حوزه نقدینگی و دریافت تسهیلات داشتند که از طریق معرفی به بانک های عامل از این امر برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت‌ شهرک های صنعتی استان تهران افزود: ۲۰ درصد این صنایع نیز برای ادامه فعالیت خود بازارهای هدف جدیدی را شناسایی کردند و از طریق این بازارها موفق به ارائه محصول و خدمات خود شدند و بقیه واحدهای صنعتی نیز با مشکلات حقوقی، معوقات بانکی،‌ استهلاک ماشین آلات و موارد شراکتی مواجه بودند که کارشناسان و مشاورین صنعتی با استفاده از راهکارهای مناسب در رفع این موانع اقدام کردند.

صادقی با اشاره به هدفگذاری امسال پروژه ملی راه اندازی مجدد واحدهای راکد در شهرکهای صنعتی بیان کرد: در راستای اجرای این برنامه احیای ۲۰۵ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران تا پایان سال هدفگذاری شده بود که تاکنون ۳۲ واحد احیا شده است.

وی در پایان با اشاره به افزایش ظرفیت واحد های صنعتی کوچک و متوسط در سال جاری گفت: تا پایان خرداد ماه ۲۳ واحد صنعتی به ظرفیت بالای ۵۰ درصد ارتقا پیدا کرده است و با توجه به تثبیت شرایط موجود، پیش بینی می شود در سال جدید نیز ۴۹۰ واحد صنعتی دیگر که زیر ظرفیت ۵۰ درصد هستند به افزایش ظرفیت برسند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها