کد خبر: ۹۱۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
سخنگوی گمرک:
سخنگوی گمرک گفت: تجارت خارجی غیر نفتی در خرداد ماه با رشد سه درصدی به ۸.۹ میلیارد دلار رسید و تراز تجاری کشور مثبت ۲۰۴میلیون دلار را نشان میدهد.

تراز تجاری خردادماه به مثبت ۲۰۴ میلیون دلار رسید

به گزارش آرانیوز به نقل از از گمرک کشور، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک با تشریح کارنامه یک ماهه تجارت غیرنفتی کشور در خرداد ماه اظهار داشت: تجارت غیرنفتی کشور در سومین ماه سال با ۱۳ میلیون و ۶۲۲ هزار تن کالا به هشت میلیارد و ۹۰۲ میلیون دلار رسید.

وی افزود: سهم صادرات از این میزان تجارت خارجی غیر نفتی، ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تن کالا و به ارزش چهار میلیارد و ۵۵۳ میلیون دلار بود و واردات نیز سهم ۲ میلیون و ۹۷۲ هزار تنی کالا به ارزش چهار میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار داشته است.

سخنگوی گمرک ادامه داد: با تداوم پیشتازی صادرات بر واردات، در خرداد ماه تراز تجاری کشور مثبت ۲۰۴ میلیون دلار بوده است.

لطیفی همچنین درخصوص تغییرات تجارت در ماه گذشته خاطرنشان کرد: صادرات در خرداد امسال نسبت به خرداد سال قبل تغییری در ارزش کالای صادراتی نداشته اما واردات به کشور در این ماه ۶.۵ درصد افزایش یافته است.

وی درخصوص میزان ترانزیت خارجی در خرداد ماه هم گفت: یک میلیون و ۱۱۴ هزار تن کالای خارجی در این ماه از مسیر کشورمان عبور کرده که نسبت به خرداد سال گذشته ۲۱۳ هزار تن بیشتر و با رشد ۲۴ درصدی همراه بوده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار