کد خبر: ۹۱۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع اجاره به شرط تملیک به عنوان یک راهکار مهار اجاره‌بها باید در دستور کار دولت قرار گیرد تا بتوان مشکلات مستاجران را کاهش داد.
نماینده شهرکرد در مجلس: موضوع اجاره به شرط تملیک باید در دستور کار دولت قرار گیرد

احمد راستینه در گفت‌وگو با آرانیوز در شهرکرداظهار داشت: کنترل بازار مسکن بر عهده دولت است، مجلس وظیفه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون را دارد، با توجه به ترک فعل دولت‌ گذشته در ساخت مسکن با چنین وضعتی روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: مجلس دولت را مکلف به ساخت مسکن کرد که خوشبختانه این کار در حال انجام است و دولت گام‌های خوبی در این زمینه برداشت، تقریبا در همه شهرها و روستاها زمین تدارک دیده شده است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: گام دوم مجلس این بود که واحدها و خانه‌های خالی را به عرصه واگذاری سوق دهد و دولت مکلف شد که سامانه املاک خود را به گونه‌ای ارتقا دهد تا این خانه‌ها به چرخه افراد نیازمند به خانه بازگردند.

وی اظهار داشت: ضروری است که اتفاقات این حوزه را شناخت و کنترل کرد، طبیعتا با وجود کرونا و پس از آن با بهتر شدن اوضاع، به یک باره با حجم انبوهی از مستاجران روبه‌رو شدیم که به دنبال جابه‌جایی بودند.

راستینه مطرح کرد: سران سه قوه در جلسه‌ای که شکل گرفت، گام اول را با ضرورت نظام‌مند کردن اجاره‌بها برداشتند، این گونه نرخ اجاره‌بها به صورت نظام‌مند تعیین و کنترل و از نرخ‌های سلیقگی ممانعت می‌شود.

 

راستینه در پایان با تاکید بر ساخت مسکن استیجاری، خاطرنشان کرد: امروز از ضروری‌ترین کارها، ساخت مسکن استیجاری است، موضوع اجاره به شرط تملیک به عنوان یک راهکار مهار اجاره‌بها باید در دستور کار دولت قرار گیرد تا بتوان مشکلات مستاجران را کاهش داد.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار