کد خبر: ۹۱۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
معاون سیاسی استاندار اصفهان:
اصفهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: مسئله آب حاکمیتی است و باید بین مسئولان و در یک فضای گفتمانی منطقی حل و فصل شود.‌

مسئله آب حاکمیتی است و باید بین مسئولان حل شود

محمدرضا جانثاری در گفت‌وگو با آرانيوز در خصوص رویکرد استان نسبت به اظهارنظرهای تفرقه افکن افرادی در فضای مجازی در رابطه با مسائل آب اصفهان، اظهار داشت: ما در بیان دیدگاه و نیز در عملکردمان اعتقاد داریم که بین مردم استان اصفهان و مردم استان‌های چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان هیچ درگیری وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله آب حاکمیتی است و باید بین مسئولان حل و فصل شده و در وزارت نیرو برای آن تصمیم گیری شود نه در کوچه و بازار و خیابان؛ این مردم سالیان سال در کنار هم زندگی کردند و این امر ادامه خواهد داشت ما با مردم هیچ استانی مشکل نداریم اگر مسائلی در حوزه آب وجود دارد باید در بین مسئولان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود: لذا اگر کسی بخواهد خلاف این رویه عمل کند تا آنجایی که اظهار نظر باشد، باید گفت که اظهار نظر در جمهوری اسلامی آزاد است زیرا ما یک مملکت آزاد داریم که همه مردم می‌توانند در آن آزادانه اظهار نظر کنند ولی اگر صحبت‌هایی شود که وحدت جامعه را بر هم بزند و سبب شود که درگیری و تنش بین جامعه به وجود آید همه اینها باید برخورد شود.

جانثاری ابراز داشت: از همه خواهش می‌کنیم در این فضاها وارد نشوند و اجازه دهند مسائل آب در یک فضای گفتمانی منطقی مورد بررسی قرار گیرد با وجود این اگر کسی این فضا را خواست برهم زند متناسب با آن باید با او برخورد کرد.

وی همچنین درباره صحبت‌های معاون اجرایی رئیس جمهوری در جلسه شورای اداری استان اصفهان اظهار داشت: در مجموع در آن جلساتی که با آن وحدت در حال برگزاری بود و با انسجام مشکلات استان پیگیری می‌شد و نیز با رویکرد رئیس جمهوری که با روی گشاده مسائل استان را بررسی می‌کردند. بیان این صحبت‌ها خوشایند نبود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: ای کاش این صحبت نمی‌شد و وی در این جایگاه حقوقی صحبت را مطرح نمی‌کرد و متأسفانه تفسیرهای گوناگونی راجع به این صحبت‌ها نیز شده است.

وی با بیان اینکه پرداختن زیاد به این موضوعات باعث می‌شود که ما دچار حواشی شویم، خاطرنشان کرد: صحبت‌های معاون رئیس جمهوری در آن جلسه هیچ تأثیری بر روند پیگیری مصوبات سفر دولت ندارد.

جانثاری افزود: بیان این صحبت‌ها تنها کمی جنبه روحی برای مردم ما دارد که در زمینه آب حساس هستند زیرا مردم شهر اصفهان و کشاورزان شرق و غرب از خشکسالی و بی آبی آسیب دیدند و ناراحت می‌شوند وقتی این موضوع جدی گرفته نشود.‌

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار