کد خبر: ۹۱۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
استاندار خراسان جنوبی:
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: بنا به اخبار نهاد ریاست جمهوری، دور دوم سفرهای آیت الله رییسی در تیر یا مردادماه آغاز می‌شود که در همین فصل تابستان، میزبان سفر دوم رئیس جمهور خواهیم بود.

 

خراسان جنوبی میزبان سفر تابستانه رئیس جمهور می شودبه گزارش آرانیوز، جواد قناعت صبح یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به پروژه‌های فعال در خراسان جنوبی بیان کرد: راه آهن چابهار - سرخس از پروژه‌های کلیدی استان و کشور بوده که تحولات بزرگی را در انتقال کالا و مسافر در منطقه رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه بنا به اخبار نهاد ریاست جمهوری، دور دوم سفرهای آیت الله رئیسی در همین تابستان، تیر یا مردادماه آغاز می‌شود، گفت: در همین فصل تابستان، میزبان سفر دوم رئیس جمهور خواهیم بود.

قناعت با اشاره به دور اول سفر رئیس جمهور در شهریور سال گذشته بیان کرد: در این سفر ۱۰۰ نوع مصوبه داشتیم که ۳۸ مورد آن اجرایی شده و جز سه یا چهار مورد از مصوبات که در مسیر کار با موانعی مواجه شده است بقیه تا پایان امسال به نتیجه می‌رسد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه طی این سفر نیازهای استان به طور کامل در مصوبات لحاظ نشده بود، پیوست یک متمم به مصوبات را پیشنهاد دادیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به شش هزار میلیارد تومان اعتبارات ابتدای سفر اضافه شد و مبلغ اعتبار مصوبات سفر با لحاظ این متمم به هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

بنا به گفته وی حدود هزار میلیارد تومان، معادل یک ششم اعتبارات تاکنون اختصاص یافته و به استان تزریق شده است.

قناعت با بیان اینکه یک سوم اعتبارات مصوبات به حوزه راه اختصاص دارد، گفت: یکی از این مصوبه‌ها، راه آهن بیرجند - قاین - یونسی بوده که دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی با بیان اینکه از محل این اعتبارات ۱۰۰ کیلومتر باند دوم محورهای استان تا پایان سال جاری اجرا می‌شود، اظهار کرد: ۴۵۰ کیلومتر هم برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برنامه‌ریزی شده است.

قناعت راه آهن را از پروژه‌های اساسی خراسان جنوبی دانست و گفت: منابع مالی این پروژه از محل اعتبارات کنسرسیوم بانکی متشکل از شش بانک تأمین خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات آبی خراسان جنوبی بیان کرد: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به طور ویژه در حال پیگیری است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه انتقال آب از خلیج فارس در حال انجام است، افزود: همچنین انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیازمند یک مصوبه ویژه است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار