کد خبر: ۹۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
مدیرکل ورزش و جوانان استان اعلام کرد که اصفهان به طور رسمی نامزد عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی شده است.
اصفهان رسما نامزد عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی شد

جواد محمدی در گفت‌وگو با آرانيوز در اصفهان، درباره مصوبات جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی براساس سند ملی جوانان 5 کمیته در حوزه جوانان ایجاد شده و در جلسه ستاد دو محور ازدواج و خانواده، اوقات فراغت و آسیب‌های اجتماعی در حوزه جوانان بیان شد و مدیران دستگاه‌ها نقطه نظرات‌شان و جوانان حاضر در جلسه نیز دغدغه‌ها و مطالبات‌شان را عنوان کردند.

وی افزود: در این جلسه مصوبات خوبی به تصویب رسید که به زودی به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد و دستگاه‌های مختلف گزارش اقدامات‌شان را هر 15 روز یکبار به ستاد ارسال خواهند نمود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان بیان کرد: در بحث اوقات فراغت وظایف دستگاه‌های مختلف مشخص و گوشزد شد و با توجه ابلاغیه ستاد و دستور استاندار قابلیت اجرایی شدن پیدا می‌کند. علاوه بر این در آستانه روز ملی ازدواج و سالروز ازدواج آسمانی امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی که در بحث ازدواج و خانواده عنوان شده است ،به دستگاه‌های مختلف ابلاغ و پیش‌بینی‌های لازم در جهت اجرایی شدن آنها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های ستاد، برگزاری جشنواره ازدواج در هفته آینده با عنوان(( یک انگشت عسل)) است که برای اولین بار در شهرستان اصفهان و 8 شهرستان دیگر استان به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد. این جشنواره شروع فعالیت تخصصی در بحث ازدواج و خانواده است که برای اولین بار در استان اصفهان اتفاق می‌افتد و امیدواریم به زودی در همه نقاط استان اجرایی شود و اثرات خوبی در این حوزه داشته باشد.

محمدی تصریح کرد: با هماهنگی اداره ورزش و جوانان استان و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی استانداری ثمن‌های فعال مجاز در حوزه‌های تخصصی تفکیک و تقسیم‌بندی و به دستگاه‌های مختلف معرفی خواهند شد تا فعالیت‌های ثمن‌ها در حوزه‌های مختلف ادارات شکل بگیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اعلام نامزدی و رقابت اصفهان برای انتخاب به عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی گفت: مجمع جوانان کشورهای اسلامی به عنوان زیرمجموعه‌ای از مجمع کشورهای اسلامی تشکیل شد و ما حدود دو هفته قبل میزبان طاها آیهان ریاست این مجمع بودیم و پس از جلسات مختلف دستگاه‌های محلی برای نامزدی اصفهان به عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی در سال 2023 اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این وزیر ورزش در کنفرانس کشورهای اسلامی نامزدی اصفهان را به طور رسمی اعلام کردند و امیدواریم برنامه‌ها و پروتکل‌هایی که ارائه خواهیم کرد، مورد پذیرش قرار بگیرد و اصفهان در سال آینده میلادی به عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی انتخاب شود.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها