کد خبر: ۹۰۹۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
مدیرکل زندان‌های فارس خبر داد؛
شیراز - مدیرکل زندان‌های فارس گفت: از ابتدای امسال با استفاده از ظرفیت‌های موجود و جذب ۶۹ میلیارد و ۳۵۴ میلیون ریال، ۶۲ زندانی جرائم غیرعمد در فارس آزاد شده‌اند.

آزادی ۶۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان فارس

به گزارش آرانیوز، اسحاق ابراهیمی در نهمین مرحله نذر رهایی آزادسازی زندانیان در فارس، گفت: سال گذشته، در راستای اهداف ستاد دیه دو مقوله در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با جدیت دنبال شد و مبلغ ۱۸۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون ریال با همت خیرین برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد جذب شد.

وی افزود: ستاد دیه با استفاده از تمام منابع از جمله گذشت شاکی، اعسار، نقدینگی زندانیان، تسهیلات بانک‌های عامل، کمک بلاعوض ستاد دیه و… موفق به آزادی تعداد ۴۷۴ نفر از زندانیان استان شد.

مدیرکل زندان‌های فارس اضافه کرد: امسال نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود با جذب ۶۹ میلیارد و ۳۵۴ میلیون ریال تعداد ۶۲ نفر از زندانیان از زندان‌های استان آزاد شده است.

ابراهیمی یادآور شد: طی ۱۸ ماه گذشته، انعقاد تفاهم نامه همکاری با استان مقدس رضوی برای آزادسازی زنان و مادران معسر زندانی منعقد شده که مبلغ بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال کمک و ۷۰ میلیارد ریال اخذ گذشت از شکات انجام شده و زمینه آزادی ۴۸ زندانی زن فراهم شده است.

او ادامه داد: با کمک بسیج مستضعفین طی ۹ مرحله با رایزنی با شکات پرونده‌ها و پیشگیری از ورود تعداد قابل توجهی از افراد بدهکار به زندان‌ها و اختصاص بسته‌های معیشتی، مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، مشارکت در آزادی زندانیان معسر و ناتوان از پرداخت دین، خدمات قابل توجهی به زندانیان و خانواده‌های آنان ارائه شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس خاطرنشان کرد: کمک گروه‌های جهادی مشاوران حقوقی، پزشکان و دندان پزشکان، کمک ۶ میلیارد ریالی کارکنان بانک رفاه، کمک ۲۰ میلیارد ریالی خیرین ایرانی مقیم خارج از کشور، کمک هیأت‌های مذهبی در قالب هر هیأت آزادی یک زندانی در ماه محرم و صفر یک میلیارد ریال از دیگر اقدامات انجام شده در ستاد دیه استان بوده است.

ابراهیمی عنوان کرد: در پویش هیأت ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی و کمک مؤسسه بیرق حسینی طی دو مرحله ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جمع آوری شد و در پویش خورشید خانه با همکاری امور بانوان فرمانداری شیراز نیز مبلغ ۳ میلیارد ریال جمع آوری شد.

او گفت: پویش هر مسجد آزادی یک زندانی، پویش ماه مهر با کمک دانشگاه فرهنگ و هنر در قالب راه‌اندازی نمایشگاه عکاسی، کمک دانشگاه آزاد اسلامی، اتاق بازرگانی فارس، دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی شیراز و… از دیگر کمک‌هایی است که به ستاد دیه استان شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار