کد خبر: ۹۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک هزار مددجو در زندان‌های استان مهارت‌آموزی شدند‌ گفت: امسال بیش از ۱۲۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان ارائه می‌شود.
۱۲۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در زندان‌های استان بوشهر ارائه می‌شود

عبدالمجید دراهکی در گفت‌وگو با آرانیوز در بوشهر، یکی از راهکارهای مهم در اشتغال‌زایی را مهارت دانست و اظهار داشت: در این راستا در تمام حرفه‌های مورد نیاز صنایع، طرح‌های سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌های کار آفرینی و تولیدی تدوین و عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در بین زندانیان را یکی از سیاست‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای دانست و بیان کرد: بیکاری و یا نداشتن شغل مناسب می‌تواند زمینه یکی از مهمترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آنها به زندان باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک هزار مددجو در زندان‌های استان مهارت‌آموزی شدند خاطر نشان کرد: گسترش فضاهای مهارت‌آموزی در زندان‌ها یکی از سیاست‌ها برای فراهم شدن شرایط برای زندانیان است که پس از آزادی مهارت‌های شغلی لازم را فراگیرند و برای جامعه مفید باشند.

دراهکی با اشاره به برنامه‌ریزی آموزشی برای ارائه بیش از 120 هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان بوشهر تصریح کرد: اشتغال و حرفه‌آموزی در بین زندانیان سبب تربیت نیروی متخصص خواهد شد و دغدغه زندانیان برای یافتن شغل پس از آزادی را کاهش می‌دهد.

 

وی اضافه کرد: داشتن مهارت در فرد زندانی ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، منجر به تقویت شخصیت و توجه به استعدادها و توانایی‌های درونی و فردی می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر به همکاری 47 مربی آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی مهارتی زندانیان با اداره کل زندان‌های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش مهارت‌آموزی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در صورت وجود زیر ساخت‌های لازم برای برگزاری دوره‌های مهارتی در زندان‌ها تعداد مربیان بیشتری اعزام می‌شود.

دراهکی باتأکید بر اینکه باید ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها ارتقا یابد تصریح کرد: مهارت زندانیان یکی از سیاست‌ها است تا فرد زندانی پس از آزادی زمینه اشتغال آن فراهم شود.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها