کد خبر: ۹۰۸۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
گروه استان‌ها - دیدار دانشجویان بسیجی دختر و پسر با نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با چاشنی مطالبه‌گری همراه بود.
نشست ‌صمیمانه دانشجویان ‌با چاشنی مطالبه‌گری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در کردستان

به گزارش آرانيوز از سنندج، حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی شامگاه یکشنبه در نشست دانشجویی با دانشجویان دختر و پسر که در دانشگاه کردستان برگزار شد، به رسالت‌های یک دانشجو اشاره کرد و اظهار داشت: انقلابی بودن، اهل کار فرهنگی و شناخت چالش‌های دانشگاه از رسالت دانشجویان است.

وی با بیان اینکه دانشجو باید انقلابی باشد، گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده دانشجو انقلابی باید دارای سواد، انظباط، تدین، با تحرک و عقل باشد. کم‌سوادی و بی‌انظباطی فکری-رفتاری و دوری از مسجد و نماز، کم‌تحرکی و چالش‌های فرهنگی دانشگاه دور از شان‌ یک دانشجوی بسیجی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه نباید کارهای خرق‌الساعه از دانشجویان سر بزند، تصریح کرد: دانشجو باید متدین و قلب، گوش، زبان و رفتارش را محافظت کند چراکه این انقلاب، انقلاب معنویت است.

وی با پیشنهاد اینکه کلاس‌های درس اخلاق برای دانشجویان در دانشگاه‌ها برگزار شود، افزود: دانشجویان باید کارهای ایجابی کرده و برنامه‌ها را با عقل و برنامه‌ریزی پیش ببرند.

 پورذهبی بر تقویت هم‌افزایی برای تحقق فرمایشات رهبری و رسالت‌های دانشجویان تاکید کرد و بیان داشت: وضعیت کنونی جامعه به ویژه حجاب ناشی از کم‌کاری‌های خود ماست، نباید که ما تنها طرح سوال کنیم بلکه باید فکری به حال این وضعیت کنیم.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب، بدحجابی را نقص ظاهر دانست و عنوان کرد: باید فرهنگ رعایت حجاب و عفاف با کارهای فرهنگی در جامعه ترویج یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه دانشجویان به کانون‌های فرهنگی، مهدویت و انجمن‌های علمی دانشگاه ورود کنند، خاطرنشان کرد: همه ما یک هدف مشترک داشته و باید با هم‌افزایی و برگزاری سلسله نشست‌‌های مختلف و ارائه راهکار، از کارهای جزیره‌ای دوری کرده و دنبال حل مشکلات کنونی باشیم.

وی بر ضرورت شناخت و احصا چالش‌های دانشگاه تاکید کرد و افزود: نبود امید، ضعف بنیادهای فکری، اعتقادی و دینی و ضعف بنیادهای فکری، سیاسی و انقلابی از جمله مشکلات موجود در دانشگاه‌هاست که دانشجویان و اساتید دانشگاهی می‌توانند امید و نشاط را به جامعه تزریق کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه دانشجویان مطالعات خود را ارتقا و بنیادهای فکری دانشگاه را تقویت کنند، ابراز داشت: یک دانشجو باید از اوضاع و مسائل روز و اطراف خود مطلع باشد.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت دانشجویان با انگیزه برای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در استان استفاده شود، یادآور شد: دانشجویان راهکارها و پیشنهادات خود را جهت ترویج فرهنگ رعایت حجاب و عفاف در جامعه ارائه دهند.

 پورذهبی با اعلام آمادگی برای تداوم این نشست‌ها به صورت ماهیانه با همه دانشجویان بسیجی استان یادآور شد: واحد دانشجویان خواهران در دانشگاه‌ها تقویت و در جلسات، راهکار جهت حل مشکلات کنونی کردستان ارائه شود.

علی احمدی، مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه انسجام خوبی در حوزه بسیج دانشجویی ایجاد شده است، اظهار داشت: تلاش ما این است با استفاده از ظرفیت بسیج و دانشجویان در راستای خدمت به جامعه در بخش‌های مختلف به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه از ظرفیت نیروهای جوان استفاده شود، گفت: کادرسازی نیروهای جوان در دستور کار قرار گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان با تاکید بر اینکه از جوان‌های انقلابی خوش‌فکر به عنوان مشاور ادارات استفاده و مسئولان دغدغه‌ها و راهکارهای آنان را بشنوند، تصریح کرد: در بدنه دولت در استان، گفتمان دولت مردمی کمتر در جامعه ساری و جاری شده است، یک سری مدیران دولت قبل هنوز مانده و انتصابات بر اساس تخصص نیست.

وی با اذعان اینکه برخی مدیران به مسائل فرهنگی توجه نداشته و نگاه کوتاه مدت دارند که دغدغه شورای مرکزی بسیج دانشجویی است، افزود: مشکلات فرهنگی از دغدغه‌های ماست و مسئولان به آن توجهی نکرده و آن را در اولویت قرار نمی‌دهند.

احمدی با ابراز تاسف از اینکه مدیران نگاه بلند مدت به حوزه فرهنگی‌ ندارند، عنوان کرد: مسئولان مخاطب را در خدمت برنامه دیده و برنامه را در خدمت مخاطب نمی‌بینند.

 

تعدادی از دانشجویان دختر و پسر نیز در این نشست به ایراد سخنرانی و ارائه راهکار و نقطه نظرات خود پیرامون حوزه‌های مختلف در استان و گله‌مندی از عدم اجرای قانون حجاب و عفاف، پوشش‌های نامناسب در سطح دانشگاه و جامعه و شیوه انتصابات پرداختند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها