تازه های خبری :
کد خبر: ۹۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
گودرزی در خصوص اینکه چرا اعلام شده است امروز کمتر سوال فوتبالی از او پرسیده شود، اظهارکرد: همه ورزش فوتبال نیست و ما در رشته هایی مانند کشتی، والیبال، بسکتبال، هندبال و... افتخارات زیادی را به دست آورده ایم که باید به آنها نیز توجه ویژه صورت بگیرد.

وزیر ورزش: جدایی وزارت ورزش و جوانان منتفی است

«به گزارش خبرنگار ورزشی آرانیوز»

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه امروز همه متوجه شدند داوری ها در فوتبال مشکل دارد، گفت: فساد و تبانی و ترنورهای مالی امروز شفاف‌تر شده و رسانه ها می توانند در مورد آن قضاوت کنند.

محمود گودرزی  در خصوص ارزیابی اش از برگزاری نمایشگاه، ضمن بیان این مطلب گفت: این شرایط ایده آل نبوده اما خوب است که سالی یک بار نمایشگاهی برگزار شود تا مطبوعات خودشان را در آن معرفی کنند.

وی در خصوص نقش رسانه های ورزشی در پیشرفت ورزش، اظهارکرد: کمیت رسانه های ورزشی زیاد است و تا این اندازه مناسب نیست. در نشستی که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان از رسانه های زرد در حوزه ورزش نام بردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این مسئله هست اما بهتر است رسانه ها تغییر نگاه داده و به مقوله های فرهنگی در ورزش بیشتر توجه کنند. رشد ویژگی های اخلاقی و الگوهای فرهنگی باید در رسانه ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. البته این کمیت شاید حسن باشد اما در جای خودش باید نقش های مثبتی را ایفا کند.

وی در خصوص اینکه در جامعه جهانی ورزش برای پیشرفت به تیم های پایه بیشتر توجه می کنند، اینگونه اظارنظر کرد: خوشبختانه در ورزش ایران، آرام آرام به این سو حرکت می کنیم، زیرا تا حالا نگاه نتیجه گرایی مطلق وجود داشته و تنها به چند رشته توجه می شده که این مناسب نیست. امروز فعالیت های علمی و فرهنگی در پیش گرفتیم و بحث استعدادیابی و آمایش بیشتر رشته ها را مد نظرمان قرار دادیم. همچنین تفکیک و توجه به پایه ها برای رشته های قهرمانی و مدال آور بیشتر از گذشته شده است.

گودرزی در خصوص اینکه چرا اعلام شده است امروز کمتر سوال فوتبالی از او پرسیده شود، اظهارکرد: همه ورزش فوتبال نیست و ما در رشته هایی مانند کشتی، والیبال، بسکتبال، هندبال و... افتخارات زیادی را به دست آورده ایم که باید به آنها نیز توجه ویژه صورت بگیرد.

وی با تاکید مجدد براینکه اختلافی بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال نیست، ادامه داد: این جزء همان موضوعاتی است که بنده عرض کردم و رسانه ها نگاه زردی به اتفاقات دارند در حالی که برخی مسائل اصلاً وجود ندارد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص فساد در ورزش خصوصاً فوتبال هم اینگونه اظهارنظرکرد: نسبت به گذشته فضا بهتر و شفاف شده است، الان همه متوجه هستند داوری ها مشکل دارد.

وی با تائید این موضوع که قرار است با طاهری مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد مشکلاتی که داوری ها و مسائل دیگر برای این تیم به وجود آورده جلسه ای بگذارد، ادامه داد: فساد و تبانی و ترنورهای مالی وجود دارد که خوشبختانه با بازشدن این مسائل، رسانه ها می توانند در مورد آن قضاوت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که رسانه ها روی این مسائل قضاوت و تحلیل کرده اند، اما وزارت ورزش چرا با فساد برخورد قاطع ندارد؟ اظهارکرد: پرونده هایی ایجاد شده و برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال شده است که امیدواریم در رسیدگی به آنها تسریع صورت گیرد. ما باید طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران پیش برویم و منتظر رسیدگی به این پرونده در قوه قضائیه باشیم تا بتوانیم با مشکلات موجود برخورد کنیم.

گودرزی در مورد جدایی وزارت ورزش و جوانان گفت: این موضوع منتفی است زیرا قانونگذار اجازه نمی دهد ظرف زمان کوتاه تصمیم گذشته خود را لغو کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار