کد خبر: ۹۰۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
گروه استان‌ها- معاون انتظامی امنیتی وزیر کشور از تسهیل گری در حضور زائران اربعین حسینی خبر داد.
معاون وزیر کشور: پیش‌بینی حضور ۴ میلیون زائر اربعین حسینی/موانع حضور زوار اربعین برداشته می‌شود

به گزارش آرانيوز از کرج، سید مجید میراحمدی ظهر امروز در همایش کشوری مواکب اربعین حسینی (ع) اتباع خارجی در مجتمع فرهنگی و تفریحی میلاد کرج برگزار شد، اظهار داشت: اربعین حسینی یکی از مراسم هایی است که رهبر معظم انقلاب برآن تاکید دارند.

 

وی افزود: امروز به همان اندازه که تلاش می شود تا مراسمی پرشور در اربعین حسینی (ع) ازسوی مسلمانان جهان برگزار شود دشمنان نیز در تلاش برای کارشکنی تلاش می کنند.

میراحمدی تصریح کرد: درسال های گذشته به ویژه در دوران کرونا دیدیم که هیچ مانعی برای حضور پرشور مسلمانان دراین مراسم وجود نداشت و براساس مذاکرات با دولت عراق موانع برای این حضور برداشته شده است.

وی اضافه کرد: درستاد مرکزی اربعین 2 موضوع مورد تاکید است که اولین مورد آن مساله پیش بینی حضور است که براساس بررسی های صورت گرفته پیش بینی حضور چهار میلیون نفری زائران می شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ضافه کرد: بنابراین با توجه پیش بینی‌ها باید برنامه ریزی دقیق و مدون را داشت تا زائران عبور بدون شکل از مرزها را داشته، حمل و نقل،اسکان و غذای آنان با مشکل مواجه نشود.

وی ادامه داد: ازسوی دیگر باید این جمعیت عظیم را مدیریت داشت اگرچه عنایت اباعبدالله دراین زمینه همراه عاشقان است.

میراحمدی اضافه کرد: همچنین با توجه به پیش بینی هوای گرم که به بیش از 50 درجه می رسد لازم است از مدت ها قبل برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد. 

دراین همایش از زائران نمونه سال 98 اربعین حسینی (ع) از جمله کشورهای آفریقا ،نیجریه و سریلانکا قدردانی شد و همچنین در بین تقدیرشدگان از 2خواهرروشندل تبعه خارجی که هزینه سفر اربعین را از راه قالی بافی بدست آورده بودند قدردانی شد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها