کد خبر: ۸۹۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
گروه استان‌ها- نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت وزیر بهداشت و درمان در جریان سفر اخیر ریاست‌جمهوری ۱۰۰ تخت جدید به بیمارستان دولتی شفای تاکستان اختصاص یافت.
۱۰۰ تخت جدید به بیمارستان تاکستان قزوین اختصاص یافت

رجب رحمانی در گفت‌وگو با آرانیوز در قزوین با بیان اینکه کمبود تخت‌های بیمارستانی یکی از مشکلات کهنه استان به ویژه شهرستان تاکستان است، اظهار داشت: در این ارتباط رایزنی‌ها برای افزایش تخت‌های بیمارستانی در تاکستان را از سال 1399 آغاز کردیم، اما تا قبل از سفر رئیس جمهور به توافق قابل اجرایی در این حوزه نرسیده بودیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه بعد از حضور وزیر علوم به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع کمبود شدید تخت در بیمارستان‌ شفای تاکستان را مطرح کردیم و در نهایت با موافقت وزیر بهداشت و درمان و دستور رئیس جمهور، 100 تخت جدید به این بیمارستان‌ دولتی اختصاص یافت.

رحمانی با اشاره به مجاورت تاکستان با استان زنجان گفت:بیمارستان این شهرستان علاوه بر پذیرش بیماران تاکستانی، پذیرای بیمارانی است که بر اثر تصادف و جراحات رانندگی از سایر استان‌ها به تاکستان مراجعه می‌کنند و به همین خاطر باید بخش ترومای پیشرفته برای این مرکز درمانی ایجاد شود.

وی ادامه داد: در عین حال تاکستان از نظر جمعیت و قرار گرفتن در منطقه محروم جنوب استان باید 2 بیمارستان دولتی مجهز داشته باشد که برای احداث بیمارستان دوم باید ظرفیت مجمع خیرین کشور باید پای کار بیاید و در عین حال دولت هم باید در قالب تسهیلات از اجرای این طرح حمایت کند.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در بخش دیگری از این گفت‌وگو از جذب پرستاران و کادر درمان جدید در تاکستان هم خبر داد و گفت: به تناسب ایجاد تخت‌های بیمارستانی جدید کادر درمانی جدید هم با مجوز وزارت بهداشت به بیمارستان شفا افزوده می‌شود  که در این زمینه نیازمند همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هستیم.

رحمانی افزود: یکی از گلایه‌های همیشگی مردم در دیدار با نمایندگان کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی دولتی بوده که در این زمینه هم صحبت‌هایی با وزیر بهداشت و درمان داشتیم و بنا شده با اعطای تسهیلات برای خدمت پزشکان در مناطق محروم بخشی از این پزشکان راهی استان قزوین شوند

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار