کد خبر: ۸۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
گروه استان‌ها- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: بیش از ۳۳ هزار کیلو روغن خوراکی و ۶۳۰ کیسه آرد یارانه‌ای احتکارشده در استان قزوین کشف و محتکران جمعاً به پرداخت یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.
۳۳ هزار کیلو روغن و ۶۳۰ کیسه آرد یارانه‌ای احتکاری در قزوین کشف شد

علیرضا حسن‌پور در گفت‌وگو با آرانيوز  در قزوین، از کشف روغن خوراکی احتکارشده در استان قزوین خبر داد و اظهار داشت: در پی ارسال گزارش گشت مشترک تعزیرات حکومتی در مورد کشف بیش از 33 هزار کیلوگرم روغن خوراکی ازیک واحد تولیدی در استان قزوین پرونده‌ای تشکیل و جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

وی اضافه کرد: شعبه ویژه پس از رسیدگی با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام انتسابی را محرز دانست و متهم را نظر به قانون تشدید محتکران و گران‌فروشان علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت بیش از 7 میلیارد و 800 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین در بخش دیگری از این گفتگو از کشف مقادیر بسیارزیادی آرد یارانه‌ای احتکارشده خبر داد و گفت: در گشت‌های مشترک برگزارشده تعزیرات حکومتی استان از یک کارگاه تولیدی رشته آشی در حومه قزوین 630 کیسه آرد یارانه‌ای کشف و ضبط شد.

حسن‌پور افزود: برای این کارگاه تولیدی پرونده‌ای به عنوان خرید و فروش کالا خلاف ضوابط و مقررات و همچنین عرضه خارج از شبکه آرد تشکیل شد که پس از رسیدگی در شعبه ویژه متخلف به عرضه کالا در شبکه توزیع و پرداخت بیش از 7 میلیارد و 700 میلیون ریال محکوم شد.

وی درباره سرنوشت کالاهای احتکاری عنوان کرد: اقلام احتکارشده با تشخیص قرارگاه امنیت اقتصادی در مراکز تعیین‌شده به عرضه خواهند رسید و در اختیار مردم گذاشته خواهند شد.

حسن‌پور با بیان اینکه برخورد ما با احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی قاطع و بدون اغماض خواهد بود، ادامه داد: افزایش محکومیت‌ها، تسریع در رسیدگی و اجرای احکام جنبه پیشگیری داشته و سبب کاهش تخلفات می‌شود و اقدام متخلفان پس از مصوبات اخیر فاقد صرفه اقتصادی خواهد بود.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها