کد خبر: ۸۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۴
داعش ادعا می کند هواپیمای مسافربری روسیه را هدف قرار داده است ولی کارشناسان نظامی عقیده دارند این گروهک تروریستی چنین امکانی را نداشته است.

ادعای داعش در سرنگونی هواپیمای روس تکذیب شد

به گزارش آرانیوز، به نقل از فرانس۲۴، دولت روسیه ادعای داعش در سقوط هواپیمای مسافربری متعلق به این کشور را رد و اعلام کرد این حادثه به هیچ وجه تروریستی نبوده است.

«ماکسیم سوکولف» وزیر حمل و نقل روسیه گفت: ادعای داعش برای سرنگونی هواپیمای روسی جوسازی و ایجاد تشویش اذهان عمومی از سوی این گروهک تروریستی است و چنین خبری نمی تواند صحت داشته باشد.

وی گفت: آخرین اطلاعات به دست آمده نشان می دهد این گروهک دخالتی در این حادثه نداشته است و تنها از فرصت پیش آمده برای ایجاد رعب و وحشت استفاده کرده است.

گروه ولایت سینا وابسته به گروه تروریستی داعش مدعی شد که هواپیمای مسافربری روسیه حامل ۲۴۴ سرنشین در صحرای سینا را هدف قرار داده است. داعش می گوید هواپیمای مسافربری روسیه را در واکنش به حمله جنگنده های روسیه به مواضع داعش در سوریه هدف قرار داده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فردا را روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرده است و پرچم ها به حالت نیمه افراشته در خواهند آمد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها