کد خبر: ۸۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
گروه استان‌ها- سرپرست اداره کل غله وخدمات بازرگانی گلستان گفت: تاکنون بیش از ۶۳۰۰ تن گندم در قالب خرید تضمینی براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از کشاورزان گلستانی خریداری شده است.
خرید بیش از ۶۳۰۰ تن گندم در گلستان؛ راه‌اندازی بیش از ۳۰ مرکز خرید تضمینی

محمدرضا افشار در گفت‌وگو با آرانيوز در گرگان درباره آخرین وضعیت خرید گندم در استان اظهارداشت: تاکنون بیش از 6 هزار و 300 تن گندم در قالب خرید تضمینی براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از کشاورزان گلستانی خریداری شده است.

وی افزود: از زمان آغاز خرید تضمینی گندم در استان تا به امروز مصادف با پنجم خرداد ماه سال جاری بیش از 6300 تن خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در بیش از 30 مرکز خرید تضمینی با قیمت مصوب اعلامی خریداری شده است.

سرپرست اداره کل غله وخدمات بازرگانی گلستان افزود: به کشاورزانی که کشت قراردادی منعقد کردند، در صورت تحویل محمولات گندم به مراکز دولتی به ازای هر کیلوگرم 40 تومان بابت کرایه حمل پرداخت می‌شود.

 

وی با بیان اینکه گندم استان از نظر کیفت رتبه یک کشور را دارد تاکید کرد :استان گلستان رتبه دوم تولید گندم کشور را دارد که گندم 10استان دیگر را تامین می کند.

افشار تاکید کرد: با همکاری دیگر مسئولان تلاش می‌کنیم طلب کشاورزان در حداقل ترین زمان ممکن پرداخت شود.

سرپرست اداره کل غله وخدمات بازرگانی گلستان با اشاره به اینکه علاوه بر خرید گندم، کلزا، سویا و آفتابگردان، خرید محصول کشت قراردادی برنج هم امسال نخستین بار به اداره کل غله و خدمات بازرگانی واگذار شده و محصول 10 هزار هکتار از کشت قراردادی برنج را تضمینی از کشاورزان می‌خریم.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها