کد خبر: ۸۸۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
گروه استان‌ها - سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن تخریب ۳ رکن جمهوریت، روحانیت و دولت را در دستور کار قرار داده است.
آیت‌الله خاتمی: دشمن تخریب جمهوریت، روحانیت و دولت را در دستور کار دارد

به گزارش آرانيوزاز قزوین، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در نخستین یادواره شهدای روحانی شهرستان البرز با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با نثار خون پاک شهدا به پیروزی رسیده است، اظهار داشت: بنابراین نظام جمهوری اسلامی از جنس نظام‌هایی نیست که با کودتا به سرکار آمده باشند و به همین خاطر قرار نیست تغییر پیدا کند.

وی با ذکر اینکه شهید سیدمحمدرضا سعیدی را در دوران طاغوت با شکنجه شهید کردند، اضافه کرد: بعد از اینکه این مجتهد که از شاگردان امام خمینی(ره) بود، شهید شد، مأموران ساواک تلاش کردند مانع از برگزاری عزاداری در خانه او بشوند؛ اما خون همین شهیدان انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و امروز هم می‌گوییم که این انقلاب به برکت خون شهیدان به دست صاحب اصلی‌اش مهدی موعود(عج) می‌رسد.

آیت‌الله خاتمی تلاش برای تخریب نظام را به آب در هاون کوبیدن تشبیه کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که آینده این انقلاب از امروز آن روشن‌تر است و به همین خاطر دشمنان باید بدانند که از تخریب انقلاب راه به جایی نمی‌برند و بهتر است دست از تلاش‌های کور خود برای ناامید کردن مردم بردارند.

دشمن به دنبال کمرنگ نشان دادن جمهوریت نظام است

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن تخریب 3 رکن جمهوریت، روحانیت و دولت را در دستور کار قرار داده است، گفت: دشمنان به دنبال این هستند که با مأیوس کردن مردم از نظام بین جمهوریت با روحانیت و دولت فاصله بیندازند که این بار هم مانند قبل در این مسیر شکست می‌خورند.

آیت‌الله خاتمی افزود: دشمن در نخستین گام به دنبال تضعیف جمهوریت و القای این موضوع است که بعد از ارتحال حضرت امام(ره) جمهوریت نظام کمرنگ شده است. منظور از جمهوریت هم 40 انتخاباتی است که بعد از انقلاب اسلامی در این کشور برگزار شده که در کل منطقه خاورمیانه بی‌نظیر بوده است.

وی با ذکر اینکه امروز عده‌ای می‌گویند که مردم با اصل نظام مشکل دارند، گفت: باید از اینها پرسید که این مردمی که شما می‌‌گویید، چه افرادی هستند و کجا زندگی می‌کنند؟ چرا که همین مردم در روز قدس امسال و در مراسم بزرگ تشییع حاج قاسم سلیمانی حماسه‌سازی کردند و هیچ‌وقت هم میدان حضور را خالی نکردند.

 

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: بنابراین این جریان می‌خواهد نیت خود نسبت به نظام و انقلاب را به مردم نسبت دهد. در حالی که این مردم به خاطر عملکرد ضعیف در انتخابات شما را انتخاب نکردند. شمایی که در مجلس تحصن کردید و برای تحریم مردم برای کنگره آمریکا پیغام و پسغام فرستادید.

خاتمی ادامه داد: دشمنان ما که از زمان صدور فتوای میرزای شیرازی به قدرت روحانیت در جامعه ما واقف شده، امروز می‌خواهد که گرانی‌ها را به پای روحانیت بنویسد و جراحی اقتصادی که واقعاً نیاز داشتیم را در دید مردم بد جلوه دهد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها