کد خبر: ۸۸۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
گروه استان‌ها- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران توان رقابت در حوزه تولیدات ریلی در عرصه‌های منطقه و سطح بین‌المللی را دارد و این مهم باید با حمایت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: تولیدات ریلی کشور توان رقابت بین‌المللی را دارد

به گزارش آرانيوز  از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌ نجف‌آبادی عصر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از شرکت واگن سازی مپنا اظهار داشت: امروز در حضور مدیران و مهندسان شرکت واگن سازی مپنا و مسئولان استان از این شرکت بازدید شد، حدود 72 واگن در سری‌های مختلف برای شرکت‌های گوناگون اعم از باری، غیرباری و حمل مواد مختلف مورد نیاز همچنین دو لوکوموتیو برای راه‌آهن، غیرراه‌آهن، متروها، کشتی‌ها، حمل بار از کشتی‌ها، مخزن‌دار و غیرمخزن‌دار آماده شده است.

وی افزود: در واقع واگن سازی یک دانشگاه با ارزشی است که کار و فعالیت در آن روز به روز و کار آمد است، شاید یکی از مواردی که ندای رهبری و دعوت رهبری را لبیک می‌گوید همین کارخانه است که ظرفیت بیش از 125 واگن لوکوموتیو در ماه را دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: سفارش دستگاه‌های ذی‌ربط به این کارخانه بسیار مهم است امیدواریم کارخانه و مهندسان از نظر کیفیت، قدرت رقابت، صادرات و دانش محوری تلاش کنند و شرکت را رشد و توسعه دهند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: خوشبختانه این کارخانه فعال و به روز است و ای کاش تمام واحدهای صنعتی استان با این کیفیت فعالیت کنند و امیدوارم اگر نقاط ضعفی وجود دارد جبران شود. تقاضای ما از همه دستگاه‌ها، دولت و مجلس این است صنایع را حمایت کنند و به جای سفارش‌های به بیگانگان به داخل کشور و استان مرکزی به خصوص واگن سازی داده شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: امیدواریم واگن سازی روز به روز  فنی و فناوری را توسعه دهد و نیازها را برآورده کند به خصوص ساخت لوکوموتیو را دنبال کند.

 

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: کارخانه در تولید بوژی ظرفیت بسیار بالایی دارد و این آمادگی را دارد 200 الی 300 عدد اضافه کند، باید نیاز واگن‌های مترو دیگر شهرها مانند مشهد، تهران و غیره را آماده کنند، امیدواریم قدم بعدی سرعت بالاتر از 250 کیلومتر ایجاد شود چراکه واگن سازی برای پیشرفت کشور در قدم‌های بعدی همه ظرفیت‌، پتانسیل و آمادگی لازم را دارد.

وی بیان کرد: توصیه بنده این است واگن سازی حمایت شود و به عزیزان در واگن سازی توصیه می‌کنم هرچه بیشتر بر تحقیقات، تکنولوژی، فناوری و کارآمد کردن کارهای خود بیفزایند تا کارخانه‌ قابل رقابتی در سطح منطقه و سطح بین المللی شود و قدرت رقابت و توسعه صادرات داشته باشد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار