کد خبر: ۸۸۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
رئیس فدراسیون کشتی گفت: از اختیارات مجمع است که درباره زمان انتخابات کمیته المپیک تصمیم بگیرند اما نگاه ما باید المپیکی باشد.

دبیر پس از ترک مجمع: باید نگاه المپیکی داشته باشیم/ هنوز بودجه کشتی ابلاغ نشده است

به گزارش آرانیوز علیرضا دبیر پس از ترک مجمع عمومی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: من رای خود را نوشتم و امانت دادم. گفتم آن را به صندوق اندازند. به این دلیل که در فدراسیون کشتی، میهمان دارم کارم آنجا واجب‌تر است. 

وی درمورد اینکه اعلام کرده ای کاش در همان اسفند سال گذشته درباره کمیته المپیک تصمیم گیری می‌شد زیرا اکنون شش ماه کار به تاخیر افتاده است، توضیح داد: رفیق آن است که بگوید گفتم و دشمن می‌گوید می‌خواستم بگویم. در اسفند گفتم انتخابات را برگزار کنید تا زمان را از دست ندهیم اما در آن زمان مجمع تصمیم گرفت و امیدوارم اکنون تصمیم کارشناسی بگیرند. بحث‌ کارشناسی را مطرح می‌کردند و امیدوارم رایی که می‌دهند به کاروان اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی لطمه نزند.

رئیس فدراسیون کشتی درخصوص اینکه خودش 20 تیر یا 30 مرداد را برای برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته مللی المپیک انتخاب کرده است، پاسخ داد: رای‌گیری مخفی بود اما اسم خود را روی برگه رای نوشتم. بحثی که هادی ساعی و دوستان درمورد برگزاری انتخابات پس از بازی‌های کشورهای اسلامی داشتند، کارشناسی‌تر است. ما سعی داریم طبق آنچه خدا خوشش می‌آید و کارشناسی‌ تر است رای بدهیم.

دبیر درباره تغییر متوالی زمان برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک، پاسخ داد: این از اختیارات مجمع است که صحبت می‌کنند و رای می‌گیرند اما یک چیز یادمان نرود که اولویت برای دولت، حاکمیت، دستگاه‌ ورزش و فدراسیون‌ها این است که المپیک محور باشد. وقتی با دید المپیکی جلو برویم، می‌توانیم موفق باشیم. فدراسیون‌ها باید المپیک محور باشند زیرا مسابقات جهانی هم با المپیک فاصله دارد و اگر به دنیا هم نگاه کنید، فدراسیون‌های المپیکی در مجمع می‌نشینند. بهتر است با این دید نگاه کنیم اما برای برخی رشته‌ها هم مهم است. همه فدراسیون ها کشتی، وزنه برداری و تکواندو نیستند و باید آنها را هم لحاظ کنیم.

وی درمورد بحث‌های مربوط به بودجه فدراسیون کشتی نهایی شد، پاسخ داد: دولت و سازمان برنامه و بودجه تاکنون بودجه را ابلاغ نکرده است و منتظر این ابلاغ هستیم اما همیشه نکته‌ای را می‌گویم که البته فدراسیون‌های دیگر هم آن را می‌گویند. بالای 80 درصد فعالیت‌های ما تا شهریور است. اردوهای ما باید قبل از آن تاریخ باشد تا بچه‌ها آماده شوند. تا همین الان چهار مسابقه بین المللی در تهران برگزار کرده و نزدیک 12 تیم اعزام کرده‌ایم ولی هنوز بودجه‌ای ابلاغ نشده است. منتظریم هیات اجرایی چه می‌کند.

رئیس فدراسیون کشتی درخصوص غیبت صالحی امیری در انتخابات آتی کمیته ملی المپیک، گفت: باید از خودش بپرسید و من نمی‌توانم جایش صحبت کنم.

دبیر درمورد اینکه آیا برای انتخابات ثبت نام خواهد کرد، توضیح داد: تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته‌ام و کشتی از همه چیز واجب تر است.

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار