کد خبر: ۸۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
گروه استان‌ها - معاون قضایی دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه باید نگاه بسته به بخش خصوصی را اصلاح کنیم، گفت: تولید کننده‌ای که زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم می‌کند عاشق این مرز بوم است و باید ارج نهاده شود.
همه نهادهای مسئول باید اهتمام ویژه‌ای برای باز کردن گره موانع تولید داشته باشند

به گزارش آرانيوز  از شیراز، سعید عمرانی در دیدار با محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس با بیان اینکه استان جایگاه ویژه‌ای در صنعت و کشاورزی کشور دارد، اظهار داشت: اقدامات انجام شده در حوزه حمایت از تولید کنندگان توسط دستگاه‌های مسئول در استان فارس در خور نام و ‌‌جایگاه استان فارس است.

وی با اشاره به اینکه در بحث اجرای اصل 44 قانون اساسی تنها بحث واگذاری‌های برخی واحدهای دولتی به بخش خصوصی دنبال شده است، گفت: در صورتی که سایر ابعاد دیگر این اصل اجرایی شود شاهد بهبود فضای کسب کار خواهیم بود.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: همه نهادها و ‌سازمان های مسئول باید اهتمام ویژه ای در جهت باز کردن گره ها و رفع موانع تولید و جذب سرمایه گذاری در راستای رونق اقتصادی داشته باشند که استان فارس یکی از استان های پیشرو و هماهنگ در این خصوص است.

عمرانی با تأکید بر اینکه باید نگاه بسته به بخش خصوصی را اصلاح کنیم، تصریح کرد: تولید کننده‌ای که زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم می کند عاشق این مرز بوم است و باید ارج نهاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر «امید بخشی» بیان کرد: باید همه ما تلاش کنیم تا ابزار امید بخشی به جامعه که همان رونق فعالیت‌ها اقتصادی است را فراهم کنیم و امیدبخشی را نه از پشت تریبون و در کلام بلکه در عمل انجام دهیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه دستور رهبری آنقدر ناب، دقیق و مدبرانه است که نیاز به تبدیل شدن فرمایشات ایشان به دستورالعمل اجرایی نیست، گفت: در چند سال اخیر علیرغم آنکه وظیفه ذاتی دستگاه قضایی ورود به مسائل اقتصادی نبوده اما بنا به تکلیف ایجاد شده و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب ورود حمایتی به مسائل اقتصادی را در دستور کار قرار داده ایم و این موضوع را با جدیت ادامه خواهیم داد.

عمرانی تصریح کرد: در این حوزه کاری همکاری و تعامل مجموعه قضایی و اجرایی استان فارس ستودنی است و این امر حاکی از اراده مجموعه مدیران استان برای پیشرفت و توسعه است.

در ابتدای این دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس نیز با بیان اینکه تحقق شعار سال در مجموعه قضایی استان از جمله برنامه‌های اولویت‌دار است، گفت: در سال قبل در راستای رفع موانع تولید بیش از 180 واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی با حمایت قضایی و با طرح موضوعات آنان در کارگروه ویژه حل و فصل شد و مجدداً به چرخه تولید بازگشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 52 واحد تولیدی که توسط بانک‌ها و به واسطه اجرای وثایق به تملک درآمده بودند شناسایی و با تشکیل جلسات متعدد و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ضمن احیای مجدد مشکلات آنان برطرف شد.

وی همچنین به خشکسالی‌های چند سال اخیر و مشکل کم آبی استان و وجود 70 هزار چاه غیر مجاز استان اشاره و تصریح کرد: لازم است الگوهای کشت در استان با نظر کارشناسان و حمایت‌های دولتی اصلاح و با توجه بیشتر به اقدامی عملی در راستای کنترل بحران آب در دستور کار قرار دهیم.

همکاری با دولت سیزدهم که از بطن مردم برخاسته است از اولویت های دستگاه قضایی است

وی به نامگذاری سال‌های اخیر با محوریت موضوعات اقتصادی اشاره و بیان کرد: بی تردید اگر به قدر کافی بر اجرای این منویات متمرکز شده بودیم امروز با مشکلات بسیاری از جمله موضوعات و مشکلات بازدارنده در راستای تولید مواجه نبودیم که بخش عمده ای از این مشکلات حاصل اهمال در حوزه های اجرایی بوده است.وی با تأکید بر اینکه همکاری با دولت سیزدهم که از بطن مردم برخاسته است از اولویت های دستگاه قضایی و سایر قوای کشور است گفت: با شهادت آمار مشکلات متعدد بیش از 2 هزار کارخانه در یک سال اخیر در کل کشور توسط دستگاه قضایی رصد و با حساسیت پیگیری و رفع شده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: بخش عمده ای از مشکلات در کشور را ناشی از عدم مردم شناسی و مخاطب شناسی مسئولان خواند و اظهار امیدواری کرد با نگاه مردم مدارانه مدیران و خدمت خالصانه شاهد باشیم که برخی عدم رضایت ها با شفافیت در خدمت رسانی مدیران رفع شود.

باید در طراحی و افزایش ایمنی خودرو‌های تولید داخل، به شکوفایی برسیم

سعید عمرانی همچنین در بازدید از کارخانه ایران خودرو شیراز گفت: در صنعت خودرو سازی نوآوری ایران خلاقیت وجود ندارد و انتظار مردم که مشتری این صنعت هستند، برآورده نشده است.

وی با اشاره به آمار زیاد تصادفات و جان باختن هم وطنان در تصادفات افزود: برخی قطعه سازان با وارد کردن قطعه‌های تقلبی و بی کیفیت جان مردم را به خطر می‌اندازند.

معاون دادستان کل کشور با بیان این که ایرانی‌ها خالق هنر هستند افزود: باید در طراحی و افزایش ایمنی خودرو‌های تولید داخل، به شکوفایی برسیم.

وی بر لزوم پیشرو شدن کارخانه ایران خودرو شیراز در افزایش کیفیت تولید تاکید و خاطر نشان کرد: امضای میثاق نامه توسط مدیران ایران‌خودرو در جهت افزایش کیفیت تولیدات کار پسندیده‌ای است اما این این اقدام زمانی ارزشمند است که در عمل شاهد افزایش کیفیت و رضایت مندی مشتری‌ها باشیم .

عمرانی با تاکید بر حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در کشور ادامه داد: دستگاه قضا به دنبال دستگیری و حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی، برقراری عدالت و تامین منافع مردم است.

وی در ادامه پیگیری مشکلات واحد های تولیدی استان فارس ضمن دیدار از واحد در حال احداث تولید و بسته بندی گوشت در زرقان گفت: رفع مشکلات این واحد تولیدی در نتیجه همکاری متقابل و‌ نزدیک دستگاه‌های اجرای استان و حمایت‌های و سرکشی‌های مستمر مسئولان قضایی است .

عمرانی ضمن تحسین سرمایه گذار این پروژه در تأمین سرمایه کلان این واحد بدون تسهیلات بانکی اظهار امیدواری کرد: این واحد نمونه کشوری تا تابستان امسال به بهره برداری برسد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها