کد خبر: ۸۸۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
گروه استان‌ها ـ فرماندار شهرستان همدان گفت: هر چه کالای اساسی با ارز و قیمت یارانه‌ای در اختیار شبکه توزیع قرار می‌گرفت به جای سفره مردم با دخالت سودجویان و منفعت‌طلبان سر از انبارهای مخفی و کشورهای همسایه در می‌آورد.
فرماندار همدان پاسخ می‌دهد؛ چه کسانی با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها مخالفت دارند؟

به گزارش آرانيوز از همدان، محمد علی محمدی در جمع طلاب همدان، ضمن تبیین ضرورت‌های حذف ارز ترجیحی به بیان برخی از مزایا و زوایای پیدا و پنهان این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: معاندان، سودجویان و رانت‌خواران مهمترین مخالفان طرح مردمی سازی یارانه ها هستند.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم دغدغه جدی برای معیشت مردم دارد افزود: یارانه‌ها در کشور عادلانه به دست مردم نمی‌رسید و با تفاوت قیمت کالاهای اساسی شعاعی از کشورهای همسایه ما نیز از ارز تخصیصی و یارانه‌های ما برخوردار می‌شدند.

فرماندار همدان اضافه کرد: ارز دولتی به نام تامین کالاهای اساسی و ضروری در اختیار افراد خاص قرار می‌گرفت و بعضا شاهد بودیم با این ارز غذای حیوانات و هر آنچه برای سودجویان و رانت خواران منافعی به دنبال داشت وارد کشور می‌شد.

محمدی با بیان اینکه دشمنان ما از هر فرصتی برای مقابله و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی سوء استفاده می کنند تصریح کرد: امروز به فرموده مقام معظم رهبری جهاد تبیین در صدر وظایف ما و شما قرار دارد و تبیین این طرح بزرگ اقتصادی مصداقی از آن است تا آحاد اقشار جامعه اقناع شوند و مثل همیشه با بصیرت در برابر بدخواهان بایستند.

وی رشد قابل توجه پدیده قاچاق را از جمله مشکلات قابل توجه دانست و افزود: هر چه کالای اساسی با ارز و قیمت یارانه ای در اختیار شبکه توزیع قرار می گرفت بجای سفره مردم با دخالت سودجویان و منفعت طلبان سر از انبارهای مخفی و کشورهای همسایه در می آورد که اکنون با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها در ایران  اخباری از کمبود برخی از کالاها در کشورهای همسایه می شنویم.

فرماندار شهرستان همدان در ادامه این نشست در گفتگویی دو ساعته به سوالات طلاب پاسخ داد و از همراهی و همکاری طلاب و روحانیون بعنوان افراد اثر گذار در سطح جامعه قدردانی کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار